WordPress

wordpress

Jebkurš kārtīgs blogeris Tev varēs pastāstīt, ka WordPress ir izvēle numur viens. Turklāt tas sakrīt ar popularitātes statistikas datiem – WordPress ierindojas otrajā vietā blogu sarakstā un 30. vietā (alexa.com) visu interneta saišu vidū. To apsteidz tikai mikroblogošanas vietne Tumblr. Jānošķir divas versijas: WordPress.com un WordPress.org. Pirmajā Tev ir iespēja uz jau gatavas platformas pēc piedāvātajām iespējām izveidot blogu, savukārt otrā platforma ir attīstīta funkciju un dizaina variantu ziņā, kā arī tās atvērto kodu par pamatu izmanto ļoti daudz mājaslapu. WordPress.org gadījumā, ja Tavas zināšanas atļauj vai Tev ir pieejami šādi resursi, savam blogam Tu vari izmantot neskaitāmus rīkus un spraudņus (plug-ins), lai pievienotu dažādas funkcijas, piemēram, SEO rīkus, dažādu izskatu galerijas un lapas izkārtojumus, funkcionālus dizaina elementus un citus. WordPress.org vari izmantot arī savu privāto domēnu, piemēram, www.mia.lv. Tiem, kas blogo nopietni, visnoderīgākās būs WordPress SEO iespējas, kas sniegs vislabāko rezultātu. Pie mīnusiem jāmin parastajiem blogu lasītājiem sarežģītā sekošanas sistēma. Lai izvietotu sociālo tīklu sekošanas pogas, nepieciešams tās speciāli integrēt ar spraudņiem. Lai pārvaldītu apjomīgu blogu, vajadzīgas CMS (satura vadības sistēmas) zināšanas.

Kā lietot: https://www.youtube.com/watch?v=OUwnUyGpdoI&

Blogger

Blogger

Šī platforma pieder Google un arī ir gana populāra izvēle blogeru vidū – ieņem 81. vietu interneta saišu vidū (alexa.com). Principā Blogger tiek uztverts pa vidu starp apjomīgo WordPress un vienkāršoto Tumblr. Blogger ierasti izvēlas gados jaunāki un nepieredzējušāki cilvēki. Tā bieži vien ir arī pirmā blogošanas vietnes izvēle, jo gan reģistrēšanās, gan ierakstu publicēšana ir patiešām vienkārša. Nav nepieciešams savs privātais domēns, vari izmantot apakšdomēnu. Blogger ir Google produkts, tāpēc tas tiek integrēts ar sociālo tīklu Google+, kas, protams, ir noderīgi, ja esi šī tīkla lietotāja. Attiecīgi tad arī šeit var būvēt savu auditoriju un iegūt lasītājus. Blogu var savienot vēl ar citiem Google piedāvājumiem, piemēram, Google AdSense – pelnīt naudu ar reklāmas laukumiem.

Kā lietot: https://www.youtube.com/watch?v=LtLt3TbPPHg&

Tumblr

tumblr

Tumblr ir kļuvusi par pašu populārāko blogošanas vietni, ja skatās pēc lietotāju skaita – 23. vieta (alexa.com). To izvēlas tie, kas neaizraujas ar garu blogu rakstīšanu, bet labprāt saturu veido no īsiem tekstiem, video un bildēm. Es teiktu, stipri līdzīgs tviterim. Tumblr noteikti no šajā sarakstā ietvertajiem ir visvieglāk lietojamais. Arī reģistrēšanās un bloga ieraksta publicēšana notiek dažu sekunžu laikā. Tumblr priekšrocība noteikti ir aktīvā komūna, kas meklē lietotājus, balstoties uz līdzīgām interesēm. Tas nozīmē, ja savu saturu papildināsi ar tagiem, to viegli varēs atrast citi platformas lietotāji. Tumblr piedāvā arī tiešo sasaisti ar Twitter un Facebook. Līdzīgi kā Blogger un WordPress.com nav nepieciešams savs privātais domēns, vari izmantot apakšdomēnu un nav nepieciešamas CMS zināšanas. Pie mīnusiem noteikti jāpieskaita funkciju un iespēju trūkums.

Kā lietot: https://www.youtube.com/watch?v=EjrZEqz3LiU&

Vēl citas izvēles: LiveJournal, Weebly, Webs, Typepad, Blog, Bravenet, Movable Type, Jux.

Foto: http://jibbary.com