Tilla svārki nāk no princešu kleitām, bet mūsdienās tie ir padarīti tik universāli, ka labi izskatās kopā pat ar džemperi vai rūtaini kreklu. Lai ar tilla svārkiem staigātu ikdienā, jābūt gana ekstravagantam stikam, bet svētkos tie kļūst īpaši aktuāli daudzām no mums.

Iedvesmai

Pamācība

IMG_7163

Nepieciešams

Tilla audums aptuveni 3m
Stingrs audums pamatam 1m
Diegs
Šķēres
Gumija

IMG_7189

Pamats

Sāk ar pamatauduma sašūšanu. Nogriež tik lielu platumu, lai der uz auguma, bet bez piepūles iet pāri gurniem. Piegriež arī attiecīga garuma jostiņu.

IMG_7190

Sānu malas sašuj kopā.

IMG_7191

Apakšmaliņu ieloka un nošuj.

IMG_7192

Tills

Tilli ir dažāda biezuma. Jo plānāku tillu izvēlēsies, jo gaisīgāki un pieguļošāki būs svārki. Ja tills būs biezāks, tas būs stīvāks, mazāk padosies ielocēm un stāvēs vairāk gaisā.

Tilla audumu sagriež uz pusēm tā, lai no viena metra sanāk divi garumi. Tad sagriež audumu uz pusēm tā, lai sanāk 4 auduma gabali. Pa vienam tos ar adatiņām stiprina klāt pie pamatnes, veidojot ielocītes. Ar diegu piediedz, lai ielocītes pa kārtām neizjūk. Vietas, kur abi gali satiekas, katrreiz citā svārku malā liek. Galus arī palaiž mazliet vienu otram pāri, lai neveidojas caurums.

IMG_7193

IMG_7194

Josta

Josta ir sarežģītākā daļa, tādēļ to jāšuj īpaši rūpīgi un pārdomāti. Tātad sāk ar to, ka jostas galus sašuj kopā un apstrādā ārējo malu. Piediedz jostu svārku ārpusē pa virsu. Nošuj un apstrādā vīli. Tā kā jāšuj pāri daudz kārtām, tas jādara lēnām, lai nekas neizjūk.

IMG_7196

Tad jostu liek pāri malai un nošuj to, lai tā būtu nostiprināta no abām pusēm. Ārpusē šuvi taisa precīzi zem jostiņas, bet iekšpusē tā, lai mala ir piešūta.

IMG_7200

Malu aptuveni 10cm garumā neaizšuj, lai būtu vieta, kur ievilkt gumiju.

IMG_7202

Izmantojot drošības adatu, ievelk gumiju. To sašuj kopā un aizšuj atstāto malu ciet.

IMG_7482

Šāds izskatās rezultāts. Lai interesantāk, svārku apakšmalu var brīvi nogriezt vilnīšos. Var atstāt arī tik garu, kā sanāk, var arī rūpīgi pielikt lineālu un griezt taisnu malu, cik nu pašai gribās svārciņus garus. Lai izdodas! :))