T3

Biogrāfija

Teilore Svifta ir dzimusi pirms 23 gadiem Pensilvānijas fermā, kur viņas vecāki audzēja Ziemassvētku eglītes. Arī turpmākais viņas biogrāfijā izklausās pēc pasakas. Dziedātāja pievērsa sev uzmanību jau deviņu gadu vecumā, piedaloties muzikālajā teātrī. No 10 gadu vecuma viņa uzstājās vietējos pasākumos un konkursos, bet 12 gadu vecumā jau pati sev rakstīja dziesmas un apguva ģitārspēli. Pirmo singlu Teilorei Sviftai izdevās ierakstīt pēc tam, kad, uzstājoties kafejnīcā „Bluebird” Nešvilā, viņu pamanīja ierakstu kompānijas „Big Machine Records” dibinātājs Skots Borčeta. Jau viņas pirmais singls „Tim McGraw” iekļuva valsts 10 labāko kantri dziesmu sarakstā. Tas notika, kad dziedātājai bija 17 gadu. Drīz pēc tam sekoja debijas albums, kas ieguva multiplatīna disku no Amerikas Ierakstu industrijas asociācijas.

Jau izklausās neticami, cik daudz var sasniegt tik jauna meitene, bet turpmākie notikumi liks jebkuram nobālēt. 2008. gadā dziedātāja ieguva „Grammy” Gada vokālistes balvu un neskaitāmus citus apbalvojumus. Līdz gada beigām viņa bija kļuvusi par visvairāk ierakstu pārdevušo kantri mūzikas dziedātāju 2008. gadā. Savukārt 2009. gadā Teilore Svifta ieguva MTV Video mūzikas balvu par Labāko sievietes video. Šī balva viņai nodrošināja pirmās kantri mūzikas dziedātājas, kas jebkad ieguvusi MTV Video mūzikas balvu, statusu. „Forbes” mākslinieci ir ierindojis 12. vietā ietekmīgāko izklaides jomas personību vidū. Citas ievērojamās nominācijas un iegūtās balvas ir mērāmas simtos un nav nemaz šeit uzskaitāmas.

Ievērojamākais sasniegums

20 gadu vecumā Teilore Svifta kļuva par līdz šim jaunāko mākslinieci mūzikas vēsturē, kas ieguvusi „Grammy” balvu par Gada albumu. Albuma „Fearless” iegūtie seši platīna diski ir padarījuši to arī par visvairāk apbalvoto albumu kantri mūzikas vēsturē. Kopumā „Grammy” balvai dziedātāja ir nominēta 15 reizes un ieguvusi 7 balvas: Gada albums, Labākais kantri albums, Labākā kantri mūzikas izpildītāja, Labākā kantri dziesma, Labākais kantri mūzikas solo, un 2013. gadā viņa kļuva par Labākās dziesmas, kas uzrakstīta vizuālajiem informācijas nesējiem, balvas ieguvēju.

T4

Pielūdz un ienīst

Lai gan daudzas meitenes vēlas līdzināties Teilorei Sviftai un uzskata viņu par savu elku, bet puiši apbrīno viņas izskatu, dziedātāju mēdz nepieņemt viņas kolēģi. Piemēram, Teilore Svifta piedzīvoja nepatīkamu momentu 2009. gada MTV Video mūzikas balvas pasniegšanas ceremonijā, kad viņa ieguva balvu kategorijā Labākais sievietes video. Balvas saņemšanas brīdī uz skatuves uzkāpa mūziķis Kanje Vests un paziņoja, ka dziedātājai Bijonsē ir labāki video. Acīmredzot skaudība par jaunās meitenes panākumiem.

Modes ikona

Par modes ikonu Teilori Sviftu pasludināja žurnāls „Vogue”. Par dziedātājas firmas zīmi ir kļuvuši viņas dabiski viļņainie mati. Māksliniece no kovbojmeitenes pēdējos gados ir kļuvusi par retro stila piekritēju. Žurnāls „Hollywood Reporter” ir nodēvējis viņu par labāko publisko personu pēc Bila Klintona.

Slavas virsotnē

Pašlaik, 23 gadu vecumā, māksliniece ir izdevusi četrus studijas albumus. Uz viņas koncertiem biļetes tiek izpārdotas dažu minūšu laikā. Viņa ir izmēģinājusi arī savas aktrises dotības seriālā „CSI”, filmā „Valentine’s Day” un animācijas filmā „Lorax”. Teilore Svifta ir arī zināma filantrope.

Dziedātāja joprojām turpina radīt dziesmas, kurās stāsta par savu jaunietes pieredzi un emocijām. Liela daļa no tām ir par princešu tēmām, bet pilnīgi visas – par mīlestību. Spriežot pēc teorijas – ir piedāvājums, ir pieprasījums, var secināt, ka daudzas meitenes ilgojas pēc pasakām. Un kamdēļ ne? Mums taču ir ļauts būt arī naivām, trauslām un sapņot. Teilore Svifta izdzīvo šo sapni.

T2

Kāpēc Teilore Svifta ir ievērības cienīga

Viena vienkārša iemesla dēļ – dziedātāja slavas virsotnes nav sasniegusi ar izģērbšanos, gorīšanos, māžošanos un seksuālās spriedzes uzturēšanu savos mūzikas klipos un koncertos. Tieši ar to Teilore Svifta atšķiras no visas pārējās mūziķu paaudzes, kas uzmanību gūst no ekshibicionistiem raksturīgas izrādīšanās, piemēram, Lady Gaga, Kristīna Agilera un līdzīgas. Jābrīnās, ka mūsu laikos, kad esam jau redzējuši visu, prātam neaptveramos ātrumos popularitāti ir guvusi meitene, kas simbolizē sievietes arhetipu.

Foto: Cherryls, Longhairstyleshowto, Harpersbazaar