rework1-e1311706363503

Grāmatas spēcīgākais ierocis ir domāšanas mainīšana. Sniedzot kodolīgus padomus, grāmatas autori Tevi iemācīs būt produktīvai, iedvesmos darīt pareizās lietas, lai nokļūtu pie sava mērķa, izaicinās tam, ko līdz šim neesi mēģinājusi un provocēs Tevi attīstīt sevī jaunu domāšanu.

Grāmata ir noderīga ne tikai uzņēmējiem un vadītājiem, bet jebkuram darbiniekam, jo tā palīdz sakārtot darba vidi kā tādu, savu domāšanu, uztveri un koncentrēties uz būtisko.

Grāmatas spēcīgākais ierocis ir domāšanas mainīšana.

Protams, lai to visu saprastu, grāmata ir jāizlasa pašai, bet ieskatam sniegšu citātus, kas uzrunāja mani.

“Biežākais pārpratums: Tev jāmācās no savām kļūdām. Ko Tu patiesībā vari iemācīties no kļūdām? Tu vari iemācīties, kā nerīkoties vēlreiz tāpat, bet cik tas ir vertīgi? Tu joprojām nezini, kā būtu jārīkojas pareizi. Panākumi ir tie, kas Tev dod ieročus. Ja Tu iemācies ko tādu, kas strādā – Tu to varēsi darīt atkal.”

“Kādēl gan mēs nesaucas plānus īstajos vārdos – minējumi.”

“Strādāt bez plāna varētu šķist biedējoši. Bet akli sekot plānam, kam nav nekādas saistības ar realitāti, ir daudz biedējošāk.”

“Ideja kā tāda ir gandrīz niecība. Jautājums ir, cik labi Tu to spēsi realizēt.”

“Mūsu sabiedrība priecājas par darbaholiķiem. Tiem, kas pārstrādājas, tiek piešķirtas medaļas. Tas, ka kāds strādā vairāk, nenozīmē, ka viņam rūp vairāk vai ka viņš izdara vairāk. Tas nozīmē tikai to, ka viņš strādā vairāk. Darbaholiķi rada vairāk problēmas, nekā tās atrisina. Viņi cenšas aizvietot intelektuālu slinkumu ar brutālu spēku. Viņi nemeklē veidus, kā strādāt efektīvāk, jo patiesībā viņiem patīk strādāt ilgāk par noteikto darba laiku. Viņiem patīk būt varoņiem. Darbaholiķi liek justies neatbilstoši tiem darbiniekiem, kuri nepaliek darbā ilgāk. Tas rada vainas sajūtu un sliktu morāles izjūtu visā kolektīvā. Darbaholiķi nav varoņi. Viņi neizglāba dienu, viņi tikai to izlietoja. Īstie varoņi ir jau mājās, jo viņi izdomāja, kā paveikt savu darāmo darba laikā.”

“Tā ir absolūti Tava atbildība – piepildīt savus sapņus. Turklāt pareizais laiks nekad nepienāks. Vienmēr ir pareizais laiks.”

“Ja Tu nezini, kam Tu tici, jebkas kļūst par pretargumentu. Bet ja Tu tici kaut kam, lēmuni ir skaidri redzami. “

“Ir lietas, ko Tu varētu darīt, ir lietas, ko Tu gribi darīt, ir lietas, kas Tev ir jādara. Sāc ar lietām, kas Tev ir jādara. Sāc ar epicentru.”

“Viss foršais ar laiku nonēsājas. Lietderīgais ir mūžīgs.”

“Pievienot kaut ko ir viegli; pievienot vērtību, ir grūti. Pārāk daudz kečups var iznīcināt frī kartupeļus. Vērtība ir balansā.”

“Kad Tu fokusējies uz paliekošām vērtībām, Tu esi vienā gultā ar to, kas nekad neizies no modes.”

“Tas, kas prasa visilgāko laiku, ir vismazāk patīkamais, kad nokļūsti finišā.”

“Biznesa pasaule ir pārpildīta ar mirušiem dokumentiem, kas tikai tērē cilvēku laiku.”

“Produktā ieliec sevi visu – kā Tu to pārdod, kā Tu to izskaidro, kā Tu to piegādā. Konkurenti nekad nevarēs nokopēt Tevi Tavā produktā.”

“Cilvēki un situācijas mainās. Tu nevari būt viss priekš visiem.”

“Nebaidies izrādīt bailes. Nepilnības ir īstas un cilvēki atbild uz īstumu. Tādēļ jau mums patīk īstās puķes, kas novīst, nevis mākslīgās, kas mūžam nemainās.”

“Ja kaut kas tiek pārlieku nopulēts, tas pazaudē savu dvēseli.”

“Mazāk ir vairāk.”

“Sapulces ir toksiskas.”

“ASAP ir inde.”

rework-cover-back-big

Foto: 37signals.comwealthartisan.com