1. Audums

Visit etsy.com4

Foto avots: http://etsy.com

Dodies iekšā audumu veikalā vai pārbaudi krājumus savā mājā un pagatavo aizsargus no auduma. Tātad, kas būtu nepieciešams. Materiāli: audms,  diegs, adata, šķēres un gumija. Sāc ar velispēda nomērīšanu. Nomēri attālumu no riteņa viduspunkta pāri dubļu aizsargam – līdz otram riteņa viduspunktam. Tie varētu būt aptuveni 70 centimetri. Klāt pierēķini katrā pusē pa 4 centimetriem vīlītēm, kopā tātad – 74 centimetri nepieciešami garumā. Savukārt platumā būs nepieciešami kādi 70 – 80 centimetri, atkarībā, cik platu laukumi vēlies nosegt. Jārēķinās, ka 20 centimetrus no kreisās puses būs jāiegriež, lai būtu vieta stienim. Platumam klāt vēl jāierēķina vīļu tiesa – katrai kādi 2 centimetri. Vispirms apstrādā sānu vīlītes un griezuma vīlītes, lai audums nebūtu skrandains. Vīlītes nogludini, lai izskatās skaistāk. Savukārt atlikušās divas maliņas loki pāri un piešuj tā, lai veidotos tunelītis, kur ievilkt gumiju. Svārku aizsargu ar gumijas palīdzību tad arī stiprini klāt riteņa vidusdaļā pie stienīša. Gatavs!

2. Tamborējums

Visit knitsforlife.com

Foto avots: http://knitsforlife.com

Lai pagatavotu tamborētu aizsargu, nepieciešamas jau labas zināšanas tamborēšanā. Katrā ziņā tas ir pūliņu vērts, jo aizsargs izskatās efektīvi. Jāizvēlas sev vēlamais zīmējums un noteiktā izmērā jātamborē. Piestiprināšanai jātaisa caurumiņu dubļu aizsargā. Tamborējuma zīmējumu var arī veidot līdzīgu auduma piegrieztnei – 70 cenimetrus garu un laist pāri dubļu sargam uz abām pusēm.

3. Mežģīne

Visit etsy.com

Foto avots: http://etsy.com

Piešūšanas veids līdzīgs auduma aizsargam, tikai maliņās vēl ir piestiprināta gumija stingrumam. Mežģīnes piedos pavisam romantisku noskaņu Tavam braucamajam. Vari pieskaņot arī mežģīnes savā tērpā.

4. Tīkliņš ar bantīti

Visit etsy.com2

Foto avots: http://etsy.com

Tīkliņauduma izmantošana ir praktiskāks veids, jo ātri izšūst un dubļus nokratīt nost ir vieglāk. Odziņa – papildinājums ar košu bantīti.

5. Pērlītes uz šņorītēm

www.flickr.com:photos:jeweliacc:

Foto avots: www.flickr.com/photos/jeweliacc

Šis jau ir sarežģītāks veids, kā pagatavot svārku aizsargu. Dubļu aizsargā ir jāizveido caurumiņi ik pa 5 centimetriem. Caurumos jāievieto āķīši, kuros tālāk iesien šķorītes. Uz šņorītēm jāsavērpj pērlītes, pirms katras uzsienot mezgliņu, lai tās izkārtotos dažādos augstumos. Jāatrod vieta uz stieņa, kur stiprināt visas šņorītes vienuviet apakšgalā.

Ja nevēlies veidot pati savu aizsargu, pavisam vienkārši būs doties uz kādu velosipēdu aksesuāru tirdzniecības vietu un iegādāties jau gatavu svārku aizsargu. Piemēram, uz veikalu Gandrs. Ja vēlies radošāku aizsargu iegādāties, apmeklē Etsy un pasūti tur.