Nereti mums apkārt ir vide, kurā nevaram būt atklāti un patiesi no sirds. Piemēram, darbā, mums jārespektē kolēģi un informācija jāpasniedz racionāli un nepārprotami. Arī ģimenē mums ir jābūt saudzīgiem pret mīļajiem, nemaz nerunājot par svešiniekiem – pret tiem mēs izturamies ar lielu toleranci. Tad vēl ir gadījumi, kad mums gribās atstāt labu iespaidu, un mēs izliekamies par labākiem, nekā esam patiesībā. Vēl pavisam citādāka ir mūsu attieksme, kad kaut ko vēlamies iegūt vai panākt. Savukārt, kad jūtamies nepilnvērtīgi un nepārliecināti, mums pat nav iespēja izpaust, ko domājam un jūtam patiesībā.

Katru dienu mēs saskaramies ar tik dažādām situācijām, kurās mūsu adaptīvais prāts cenšas reaģēt atbilstoši, bet kā tajā visā nepazaudēt sevi un savu būtību? Atbilde ir – vienmēr komunicēt sirds valodā, jo tā būs patiesa pat tad, ja kļūdīsies.

1. Neslēp savas emocijas

Daudzi no mums ģimenē ir iemācījušies, ka sabiedrībā nedrīkst izrādīt savas patiesās emocijas. Tad nu mēs tās slēpjam aiz visādām maskām kā nu mākam. Izmēģini būt patiesi atklāta, lai redzētu, ka neviens Tevi par to nesodīs. Nav nekā slikta, ja jūties tā vai citādi, izrādi un runā par to. Cilvēciskums vienmēr ir saprotams un Tavi sarunu biedri pratīs to novērtēt. Paužot savas jūtas, Tu enerģētiski atver godīguma kanālus un nodot patiesu informāciju.

2. Paļaujies uz savu intuīciju

Leģendas par sieviešu intuīciju nav nekādas baumas. Mums, sievietēm, patiešām ir spējas uztvert apkārtējos intuitīvi un empātiski. Ja Tu jūti, ka ir jābūt stingrai, nemēģini būt laipna. Ja jūti, ka ir nepieciešama līdzjūtība, nemēģini izlikties, ka to nepamani. Pirms izlem, kā rīkoties un ko teikt, vienmēr pajautā savai iekšējai balsij – kāda ir pareizā atbilde tieši šai brīdī.

3. Atbrīvo sevi no lieka stresa

Vienmēr risinot galvā iespējamo scenāriju – “ko man tagad teikt”, “kāda rīcība tagad būtu adekvāta un pareiza”, “ko citi domās par manu sakāmo” – tas viss rada stresu un spriedzi. Atbrīvo savas domas no šīs liekās enerģijas. Runā tā, kā Tu jūties un domā. Nav pareizās vai nepareizās atbildes, ir tikai Tavas patiesās domas, kuras drīkst citiem nepatikt. Ja viņi nespēj tās pieņemt, Tev ar viņiem nav pa ceļam. Vienmēr runājot sirds valodā, Tu sevi atbrīvosi laimīgākai sevis izjūtai.

4. Veicini ap sevi jaunu vidi

Sena gudrība vēsta, ka mēs nevaram izmainīt apkārtējos, bet varam mainīt sevi un apkārtējie paši mainīsies. Tas nozīmē, ja Tu praktizēsi patiesu komunikāciju, tas radīs apkārtējos Tev uzticību un tādu pat vēlmi pretī – godīgi paust savas domas.

5. Mīli sevi

Runāt sirds valodā, nozīmē mīlēt sevi, cienīt un rūpēties par sevi. Tā ir būšana, pirmkārt, godīgam pašam pret sevi. Otrkārt, jebkurš vēstījums, kuru Tu vēlies nodot, dāvāts no sirds, būs viegli uztverams, pat ja tās ir sliktas ziņas. Arī tad Tu būsi dāvājusi savu mīlestību. Un mīlestība darbojas pēc principa – jo vairāk to dāvā, jo vairāk Tev tās ir.

leloveimage.blogspot.com

Foto avots:  http://leloveimage.blogspot.com

Titulbildes avots: http://500px.com/photo/25852663