Gustavs Cīrulis ir draugiem.lv dizaineris, kas ikdienā rada portāla un citu draugiem.lv grupas uzņēmumu projektu dizainus. No darba brīvajā laikā Gustavs aizraujas ne tikai ar savas profesionalitātes attīstīšanu, bet arī rada pats savus projektus. Viens no projektiem ir guvis milzu atsaucību visā pasaulē, it īpaši Amerikā. Tā ir aplikācija Characters korporācijas Apple radītajiem datoriem. Aplikācija ir noderīga visiem, kas strādā ar tekstiem internetā: korektoriem, žurnālistiem, rakstniekiem, dizaineriem, programmētājiem un citiem. Characters satur īpašos teksta simbolus ¼, ¢, €, ♣, ω, æ, ©, ü, ∑, ≤ un daudz, daudz citu. Aplikācija lieliski noderēs tiem, kas strādā ar dažādu valodu tekstiem, jo tajā ir iekļauti latīņu, grieķu, arābu un kirilicas burti. Noderīgi būs arī formulu un ģeometrisko formu simboli, ko izmanto matemātikas tekstu pierakstiem. Interesanti ir arī tā dēvētie emoji – dažādu tēmu bildītes.

„Kad dizainā bija jāievieto kādi teksta simboli, parasti es tos meklēju Google un kopēju. Tas bija neērti un neparocīgi, kā arī aizņēma lieku laiku. Characters es radīju pats priekš sevis – atrisināju problēmu, ar ko saskāros savā darba procesā,” tā Gustavs saka par aplikācijas rašanās iemeslu. Pēc tam, kad aplikācija gadu bija atradusies Mac veikalā, tā vienā dienā kļuva populāra. Par to sāka rakstīt vieni no lielākajiem nozares blogiem, piemēram, Macstories, Macworld un Lifehacker, kā arī citi – ne tik lieli. Par savām sajūtām, saņemot atsauksmes no nozares līderiem, Gustavs saka: „Tā kā aplikāciju radīju priekš sevis, tad nevienā brīdī nebiju gaidījis, ka aplikācija pēkšņi kļūs tik populāra. Biju tiešām pārsteigts! Priecājos, ka man izdevās ar savu ideju atrisināt problēmas vēl tik daudziem citiem cilvēkiem.”

Latvijai ir milzu potenciāls – talantīgi cilvēki, kas prot un vēlas darīt ko vairāk par savu ikdienas darbu. Arī Gustavs jau ir ķēries pie nākamās aplikācijas izstrādes – Inboard, kas paredzēta dažādu profesiju pārstāvjiem: iespēja saglabāt un organizēt savas idejas. Lai arī Tev rodas iedvesma paveikt ko noderīgu un ievērojamu!

Seko aplikācijas autoram Twitterī: @gustavscirulis

Characters