Opra Vinfrija

Opra Vinfrija

Pēc grūtas bērnības, daudz ciešanām un arī pēc vairākkārtējām neveiksmēm karjerā, kad Opru Vinfriju nodēvēja par neatbilstošu televīzijai, viņa nepadevās un kļuva par pasaules bagātāko sievieti, kura ir iedvesmojusi miljoniem citu cilvēku dzīves, turklāt izdarījusi to tieši ar apbrīnojamu karjeru televīzijā.

Stīvs Džobs

Stīvs Džobs

Stīvs Džobs pameta koledžu, tika atlaists no sava uzņēmuma, kuru pats bija radījis un kļuva par neveiksmīgu biznesmeni. Savā slavenajā Stenfordas universitātes runā, viņš atklāj, ka tas bija labākais, kas ar viņu bija noticis. Pēc vairākiem gadiem, atgriežoties savā uzņēmumā, viņš radīja ikoniskus produktus, kas uz visiem laikiem mainīja jauno tehnoloģiju pasauli. Viņš kļuva arī par vienu no pasaules bagātākajiem cilvēkiem.

Elviss Preslijs

Elviss Preslijs

Kad Elviss Preslijs centās kļūt par pazīstamu mākslinieku, viņu nepieņēma un teica, lai “labāk turpina būt tālbraucēju šoferis”. Mūsdienās viņš joprojām ir viens no vislabāk pārdotajiem māksliniekiem, kura vārdu un dziesmas zina visa pasaule.

Henrijs Fords

henrijs fords

Pirms Henrijam Fordam izdevās izveidot veiksmīgu uzņēmumu “Ford Motor Company“, viņš piecas reizes izveidoja neveiksmīgu biznesu.

Soičiro Honda

Soičiro Honda

Miljoniem vērtu biznesu Soičiro Honda izveidoja pēc tam, kad ilgstoši bija bezdarbnieks, tika atlaists no “Toyota Motor Corporation” un piedzīvoja vēl citas neveiksmes.

Bils Geits

bils geits

Pēc Hārvardas augstskolas pabeigšanas Bils Geits izveidoja neveiksmīgu uzņēmumu “Traf-O-Data“. Šī neveiksme neatturēja Bilu Geitsu radīt vienu no ietekmīgākajiem uzņēmumiem pasaulē “Microsoft” un kļūt arī par vienu no bagātākajiem cilvēkiem pasaulē.

Volts Disnejs

walt disney

Volts Disnejs tika atlaists no laikraksta redaktora amata, jo viņam “trūka izdomas un nebija labu ideju”. Arī pēc tam viņš piedzīvoja vēl virkni neveiksmes, līdz nodibināja veiksmīgu uzņēmumu, kuram ar iztēli un idejām nav nekādu problēmu.

Alberts Einšteins

Alberts Einšteins

Bērnībā Alberts Einšteins nerunāja līdz 4 gadu vecumam un neprata lasīt līdz 7 gadiem. Skolotāji un vecāki domāja, ka viņš ir garīgi atpalicis. Tomēr tas zinātnieku neatturēja kļūt par tik izcilu, ka ieguva Nobela prēmiju, iemantoja ģēnija titulu un izskaidroja fizikas likumus, ko nevarēja visi citi.

Tomass Edisons

Tomass Edisons

Skolas laikā Tomass Edisons ne tuvu nebija izcilnieks. Skolotāji par viņu teica: “pārāk dumjš, lai ko iemācītos”. Pat jau tad, kad Tomass Edisons kļuva par izgudrotāju, 1000 viņa izgudrojumi cieta neveiksmi. Līdz brīdim, kad viņš izgudroja gaismas spuldzīti.

Orvils un Vilburs Raiti

Orvils un Vilburs Raiti

Depresijas laiks un ģimenes slimības brāļus Raitus neatturēja uzsākt biznesu un pārdot velosipēdus. Pēc neskaitāmām neveiksmēm un mēģinājumiem radīt lidojošas mašīnas, viņi sasniedza savu sapni un radīja lidaparātu.

Vinstons Čērčils

Vinstons Čērčils

Pēc ilgu gadu dažādām neveiksmēm politikā, Vinstons Čērčils tika divreiz ievēlēts ministru prezidenta amatā Lielbritānijā. Pirmo reizi – 62 gadu vecumā. Viņš arī ieguva Nobela prēmiju, neskatoties uz to, ka skolas laikā pat ne tuvu nebija teicamnieks.

Merilina Monro

merlina

Savas karjeras pirmsākumos Merilina Monro piedzīvoja grūtus laikus un modeļu aģenti viņai ieteica labāk kļūt par sekretāri nekā sapņot par karjeru šovbiznesā. Viņa pierādīja pretējo, kļūstot par nemirstošu leģendu.

Vera Vanga

Vera Vanga

Vera Vanga neiekļuva Amerikas Olimpiskajā daiļslidošanas komandā. Tā vietā, lai padotos, viņa nomainīja savu nodarbošanos un kļuva par “Vogue” redaktori. 40 gadu vecumā Vera Vanga sāka modelēt kāzu kleitas un šobrīd ir kļuvusi par vienu no vadošajām pasaules dizainerēm, vadot miljoniem vērtu industriju.

Vinsents Van Gogs

Vinsents Van Gogs

Dzīves laikā māksliniekam izdevās pārdot tikai vienu gleznu. Viņš nekad neguva panākumus, nekļuva bagāts un novērtēts. Mūsdienās aptuveni 800 Vinsenta Van Goga zināmie darbi ir novērtēti vairākos simtos miljonu.

Stīvens Spīlbergs

Stīvens Spīlbergs

Nopelniem bagātais režisors no Dienvidu Kalifornijas teātra, kino un televīzijas augstskolas tika izmests 3 reizes un savu bakalaura grādu ieguva tikai 35 gadu vecumā. Izglītības trūkums attiecīgajā jomā Stīvenam Spīlbergam neliedza uzņemt šedevrus kino jomā.

Stīvens Kings

Stīvens Kings

Savai pirmajai grāmatai “Kerija” Stīvens Kings saņēma 30 atteikumus, līdz viņš padevās un izsvieda manuskriptu papīrgrozā. Rakstnieka sieva to izvilka ārā un pierunāja nepadoties, bet mēģināt vēlreiz. Līdz mūsdienām Stīvena Kinga grāmatas ir pārdotas miljoniem eksemplāros, padarot viņu par vienu no visu laiku pārdotākajiem autoriem.

Dž. K. Roulinga

JK

Pirms Džoanna radīja Harija Potera tēlu, viņa piedzīvoja neveiksmi ar neskaitāmām citām grāmatām, šķiršanos un depresiju. Izdevēji nevēlējās ar viņu sadarboties, jo “ar bērnu grāmatām nav iespējams nopelnīt kaudzi naudu”. Tomēr Harijs Poters pierādīja pretējo.

The Beatles

The Beatles

Kad piecu cilvēku apvienība uzsāka savas grupas gaitas, ierakstu kompānijām viņi nešķita simpātiski. Pēc vairākiem atteikumiem, “The Beatles” nepadevās, līdz iekaroja virsotnes. Tur viņi atrodos joprojām.

Ludvigs van Bēthovens

Ludvigs van Bēthovens

Komponista skolotājs uzskatīja viņu par bezcerīgu un prognozēja, ka viņš nekad negūs panākumus. Bet talantīgais Ludvigs van Bēthovens turpināja tik komponēt. Viņš ir radījis pasaulē populārākās simfonijas, piecas no tām, būdams pat kurls.

Maikls Džordans

Maikls Džordans

Maikls Džordans skolā tika izmests no basketbola komandas, savas karjeras laikā ir palaidis garām 9000 metienus un zaudējis 300 spēlēs. Viņš ir pasaules labākais basketbolists. “Es esmu cietis neveiksmes atkal un atkal savā dzīvē. Un tieši tādēļ esmu guvis panākumus”.

Titulbildes avots: http://500px.com/photo/7962364