Cik liels ir Tviteris Latvijā

Pēc Latvijas Interneta asociācijas datiem, no visiem interneta lietotājiem Latvijā, sociālo tīklu Twitter lieto 10%. Nevienam nav noslēpums, ka tviteris ir populārs tieši komunikāciju, mārketinga, reklāmas un līdzīgu jomu darbinieku vidū, kas arī ir vienas no pieprasītākajām darba vietām.

Kas Tev jādara Tviterī, lai atrastu darbu

1. Seko tiem uzņēmumiem, kas Tevi interesē kā potenciālas darba vietas vai pārstāv Tev interesējošo jomu.

2. Radi saistošu saturu par tēmām, kas saistītas ar tādu darbu, ko Tu meklē. Tas nenozīmē, ka Tev ir tikai jāretvīto tas, ko saka citi, bet izsaki savu personisko viedokli par norisēm, dalies ar informāciju, ko atrodi u.tml. Tevis radītajam saturam ir jābūt tik vērtīgam, ka arī citi vēlēsies ar to dalīties. Kļūsti par viedokļu līderi.

3. Uzrunā citus cilvēkus par sev interesējošo tēmu, kā arī iesaisties viņu radītajās diskusijās. Veido kontaktus.

4. Būvē savu tēlu un radi iespaidu, ka esi kādas konkrētas jomas eksperts. Izmanto Tviteri kā platformu, lai parādītu savas zināšanas, personību un intereses.

5. Parūpējies, lai Tavs Tvitera konts rada labu pirmo iespaidu. Izvieto pieklājīgu bildi un atbilstošu aprakstu.

6. Neuztver Tviteri kā vietu, kur vari spamot jociņus un citas blēņas, nepieklājīgi un nekorekti izteikties par citiem un izpaust personiskas detaļas par savu dzīvi. Tas nekur nepazūd no Tava profila un ir pieejams arī Taviem potenciālajiem darba devējiem.

7. Izsakoties par dažādām tēmām, izmanto tā saucamo haštagu, piemēram, #eirolatvija u.tml. Tādējādi Tavu viedokli varēs atrast kopējā plūsmā par konkrēto tēmu.

Screen Shot 2013-09-19 at 2.24.17 PM

Tviterī ir ir gan darba meklētāji, gan arī darba devēji

Izmantojot atslēgas vārdus: “teirdarbs”, “irdarbs”, “darbs”, “meklējam darbinieku”, “meklējam kolēģi”, “vakance” u.c., Tev ir pieejami dažādi sludinājumi pēc to pievienošanas datuma, proti, augšpusē ir paši “svaigākie”. Ja esi aktīvos darba meklējumos, tad dienā vairākas reizes pārbaudi šo plūsmu.

Pievienojies dažādiem ar darba meklējumiem saistītiem Twitter kontiem:http://twitter.com/BrivpratigaisEvija Šalte, irdarbs.lv vadītāja: 

“Mēs kā darba un karjera portāls irdarbs.lv jau kopš portāla pašiem sākumiem darba meklētājus esam uzrunājuši un iesaistījuši caur sociālajiem tīkliem. Tie, kas ir internetā, tiem klienti arī ir “jāmedī” internetā. Pašlaik mums ir aptuveni 6000 sekotāju Tviterī, kā arī citos sociālajos medijos. Pašlaik ir pieprasīta arī personāla atlase, kad mēs nododam uzņēmumam jau viņam nepieciešamos kandidātus. Visbiežām darbiniekus atrodam tieši Tviterī. Šai gadījumā runa ir par pārdošanas, klientu apkalpošanas nozari, mārketingu, projektu vadītāju un visadi citādi sociāli aktīvu darba sfēru.

 irdarbs.lv  ieteikumi, kā meklēt darbu sociālajos tīklos:

1. Izmet makšķeri, t.i., skaidri paziņo, ka esi darba meklējumos un lūdz arī saviem draugiem šo ziņu retvītot. Ļoti labs piemers mums bija jauna meitene, kura bija ietvītojusi savu CV, kurš  bija loti interesanti noformets. Vina bija bija pievienojusi savam tvītam klāt “@irdarbs”, un mēs nekavējoties uzaicinājām viņu uz interviju. Nedēļas laikā vinai izdevās atrast savu sapņu darbu tulkošanas nozarē.

2. Idejas un piemērus iesakam smelties internetā http://www.google.com/search?q=interesting+CV&client=safari&rls=en&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=7k05UpaqB4TK4AS-jICwDg&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1296&bih=826&dpr=1  Tikai jaatceras, ka tas, kas der visam, neder nekam. Iesakam iedziļināties katrā darba sludinājumā atsevišķi un veidot savu motivācijas vēstuli atbilstoši konkrētam uzņēmumam.

3. Pievērs uzmanību tam, ko Tu paud Tviterī. Ja tas ir darba meklēšanas instruments, tad nevajadzetu rakstīt, ka riebjas ebreji vai ka vakar piekāvi kaimiņu onkuli.

theanimatedwoman.com

Foto avots: http://theanimatedwoman.com

Kā citiem ir izdevies atrast darbu Tviterī

Iveta no Mia.lv

Pastāstīšu par savu pieredzi kā darba devējs. Mums portālā ik pa laikam notiek kādas aktivitātes saistībā ar dažādiem projektiem un meklējam aktīvus cilvēkus, kuri vēlas darboties. Pats ātrākais, vienkāršākais un efektīvākais veids ir savu vēlmi uzrakstīt Tviterī. Parasti 10 minūšu laikā mums jau piesakās vairāki kandidāti, un visi tik labi, ka grūti pat izvēlēties. Tā es atradu arī savu kolēģi Agnesi, kura atsaucās uz manu sludinājumu. Viņa noreaģēja zibenīgi, sūtot savas kadidatūras pieteikumu uz  e-pastu, pastāstot, kādēļ ļoti vēlas strādāt portālā. Tviteris ir lielisks piemērs tam, kā darbu var tiešām atrast 10 minūtēs. Jābūt tik īstajā vietā un laikā, lai pamanītu sludinājumu.

Agnese

“Sludinājumus nemeklēju mērķtiecīgi. Es pat nemeklēju nekādu papildus darbu. Tajā mirklī man dzīvē bija pārmaiņu laiks – biju daudz domājusi par dzīvi, nākotni, mērķiem. Biju izdomājusi, ka septembrī vēlos studēt profesijā, par kuru esmu domājusi jau ilgu laiku. Pat biju jau noskatījusi augstskolu! Un tad vienā dienā viens no cilvēkiem, kam sekoju twiterī, bija retvītojis darba piedāvājumu – tieši tādu, kādu es vēlētos un tieši tādu, kurā ir viss, ko aptver studijas! Domāju – vai tad tā nenotiek tikai sapņos? Prakse vienmēr ir kotējusies augstāk par teoriju, tāpēc nolēmu aizsūtīt pieteikumu. Tā kā ļoti gribēju šo vakanci, tad piedomāju pie tā, ko rakstu un ļoti cerēju, ka tieši mani izvēlies! Patiesībā man bija ļoti labas priekšnojautas par to, ka esmu īstajā laikā un īstajā vietā, tāpēc pie kārotās vakances tikšu! Es vienmēr esmu ticējusi tam, ka cilvēkiem viss ir galvā un domu spēkam ir ļoti liela nozīme! Uzskatu, ka manā gadījumā tas ir redzams par visiem 100 %.

Cilvēki arvien biežāk meklē darbiniekus sociālajos tīklos, jo, manuprāt, tā ir lieliska iespēja par cilvēku uzzināt papildus informāciju pirms viņš pie Tevis ir nonācis! Tev noteikti ir priekšstats, priekšvēsture par šo draugu vai paziņu!  Ne velti ir teiciens – pasaki, kuri ir Tavi draugi un es pateikšu, kad esi Tu! “

Dace

“Speciāli pēc darba twiterī nelūkojos, taču vēlējos mainīt esošo darbu. Darba piedāvājumu ieraudzīju nejauši (caur retweet). Tajā pat dienā, atliekot visus darbus, zibenīgi salaboju CV, uzrakstīju pieteikuma vēstuli un nosūtīju. Saņēmu uzaicinājumu uz pārrunām un vēl pēc dažām dienām uzaicinājumu strādāt, ko ar lielāko prieku pieņēmu. Viss noslēpums bija enerģijā, veiksmīgai sakritībai un manai gatavībai spert izšķirošo soli.

Domāju, ka darba piedāvājumi caur twiter tas ir mūsdienīgi, ātri un forši. Tur ir emocijas.

Vēl, kas ir pozitīvi, ka kāda noteikta uzņēmuma sekotājos ir cilvēki, kuriem visa informācija par un ap uzņēmumu ir interesanta un aktuāla, ir kaut kāds viedoklis izveidojies, kā rezultātā potenciālais darba sludinājums var būt pašam sekotājam saistošs vai arī kādam sekotāja draugam vai paziņam.”

Evita

1. Sociālajos tīklos aktīvi “šeiroju” un “laikoju” dažādus darba piedāvājumus, kas īsti neatbilda manai jomai, BET iespējams kādam manam draugam, radam, paziņām tas ļaus tikt pie jauna darba. Tad, kad neko priekš sevis neatradu, ieliku humoristisku sludinājumu pati Facebookā un draugiem.lv. Ziņu nosūtīju arī saviem draugiem. Atbildes nebija nedēļu, divas. Tad uz manu “sludinājumu” atsaucās irdarbs.lv un jau nākamajā dienā es devos pie viņiem ciemos “aprunāties” par savām vēlmēm un iespējām.

2. Uzņēmumā irdarbs.lv strādā ļoti pozitīvi cilvēki. Viņi tiešām vēlas palīdzēt un sniegt atbalstošu roku ikvienam, kurš meklē sev darbu. Un tā nav nekāda reklāma tagad, bet tiešām fakts kā tāds. Kad biju pie viņiem ciemos tika uzdoti neskaitāmi jautājumi vairāk kā stundas garumā un pēc tiem tikai skaidri “sazīmēts” kura joma ir manējā. Skaistumkopšana. Vadīšana. Personāldaļa.

3. Pēc pāris dienām saņēmu zvanu no irdarbs.lv. Mani aicināja uz otro kārtu (pirmā “aprunāšanās” bija arī pirmā kārta.) Pēc nepilnas nedēļas es strādāju starptautiskā kompānijā par biroja vadītāju. Tieši tik ātri! :)

Titulbildes avots: http://flickr.com/photos/kopp0041/3063470861/