Mūzikai pievēršas jau 9 gadu vecumā

Elija Goldinga

Elija piedzima pirms 25 gadiem mazā Anglijas ciematiņā Herefordšīrā. Deviņu gadu vecumā viņa sāka spēlēt klarneti, bet 14 gados sāka mācīties ģitārspēli. Tā kā Elijai bija ne pārāk spoža bērnība, turklāt pārdzīvota vecāku šķiršanās un audžutēva ienākšana ģimenē, viņa sāka izpaust savas emocijas, rakstot skumjas un dažbrīd pat dusmīgas dziesmas. Kā viņa pati atzīst, viņai piemītot arī tumšā puse – dusmīga, provokatīva, ar sliktu uzvedību, vienaldzīga pret citiem. Šo savu slikto pusi dziedātāja pati vēl mēģinot pieņemt sevī.

Zibenīgi sasniedz topu virsotnes

Dziedātāja kļuva populāra pirms nepilniem četriem gadiem, un pa šo laiku ir piedzīvojusi milzu lēcienu savā karjerā no nezināmas dziesmu izpildītājas par visā pasaulē pazīstamu mākslinieci. 2010. gadā Elija tika ierindota BBC jauno talantu pirmajā desmitniekā „Sound of 2010 Top 10”. Tajā pašā gadā viņa izdeva debijas albumu „Lights”, un tas nokļuva Apvienotās Karalistes populārāko albumu saraksta 1. vietā. Savukārt debijas albumā ietvertā Eltona Džona dziesmas „Your Song” versija kļuva par 2. klausītāko dziesmu 2010. gada nogalē. Albuma tituldziesma „Lights” nonāca „Billboard” popdziesmu saraksta augšgalā, un Amerikas Ierakstu industrijas asociācija tam piešķīra trīskāršo platīnu.

 Ievērojamākie panākumi

Elija Goldinga ir dziedājusi Anglijas prinča Viljama un Keitas Midltones kāzu svinībās Bаkingemas pilī, kā arī iedegusi Ziemassvētku egli kopā ar ASV prezidentu Baraku Obamu Baltajā namā.

Elija Goldinga

Savu otro albumu „Halcyon” Elija izdeva 2012. gada oktobrī, un tas saņēma pozitīvas kritiķu atsauksmes. Par tā populārāko dziesmu kļuva „Anything Could Happen”, ierindojoties britu popdziesmu saraksta pirmajā piecniekā, kā arī kļūstot iemīļota klausītāju vidū daudzās citās valstīs visā pasaulē.

Elijas īpašā balss

Elija nav mākslīgi izveidota dziedātāja. Viņa ir dabiska ar savu sāpi, ko neslēpj, bet transformē brīnišķīgā mūzikā. Profesionāļi izceļ viņas īpašo balsi – biklo vibrato, nedaudz piesmakušo tembru, kas apvieno kaut ko no primitīvā un folkoras, kā arī putna balsij līdzīgās augstās notis. Melodiju apvienojums ar Elijas balsi rada ko pilnīgi oriģinālu. Tā ir reta dāvana un talants.

Foto: Benikari47n Last.fm Musicwalls.org