gita_120Raksta autore:

Gita Līna Loca
Mīļa mamma un sieva.
Bloga gita.prieksgatavot.lv autore.
Seko tviterī: @gicish

Pa ceļam

Dodoties ceļā uz mazo, bet skaisto Kuldīgu, jārēķinās ar 2 stundu garu braucienu, ja Tavs ceļš ved no galvaspilsētas. Taču jau pa ceļam ir gana daudz interesantas un skaistas vietas ko aplūkot, kā piemēram, pie Tukuma esošā Jaunmoku pils, skaistiem skatiem bagātais ceļš no Kandavas uz Sabili, Sabiles vīna kalns un leļļu dārzs un, protams, skaistā Abavas rumba.

Stitched Panorama

Kuldīga – pilsēta ar dvēseli

Staigājot pa Kuldīgas mazajām ieliņām, uz mirkli var aizmirsties, ka esi Latvijā un sajusties kā kādā vēsturiskā filmā. Gājēju ieliņa, proti, Liepājas iela, var lepoties ar kultūrvēsturiskas nozīmes ēkām pat no  17.gs. un, personīgi manu uzmanību piesaistīja, uz ēkām esošie uzraksti, kas ir ieturēti vecajā rakstībā. Pa šo ieliņu no viena gala līdz otram es varētu staigāt un staigāt, jo tajā ir savs, sevis piesaistošs šarms.

Kā jau visiem labi zināms, tad Kuldīga var lepoties ar platāko ūdenskritumu Eiropā, kas plešas 249 m platumā, līdz ar to, esot šajā pilsētā, līdz Ventas rumbai noteikti ir jāaiziet. Man patīk, ka, ja tā var teikt, Kuldīgā viss ir vienas rokas stiepiena attālumā, jo, līdzās Ventas rumbai, ir arī jauki iekārtots pilsētas parks, pa kuru pastaigājoties var rast mieru sevī un baudīt mazpilsētas šarmu. Jāatzīst, ka nesenajā Kuldīgas apmeklējuma laikā, šis parks mani patīkami pārsteidza, jo līdz tam es nebiju pat pamanījusi, ka Kuldīgā atrodas bijušās ordeņa pils teritorija. Ja Kuldīgā esi ieradusies saulainā un siltā vasaras dienā, tad šeit, pie pašas Ventas rumbas, ir iespējams arī noķert kādu saules staru uz savas ādas un nopeldēties Zilā karoga pludmalē. To atradīsi Pārventas pusē, kas nozīmē, ka senais un skaistais sarkano ķieģeļu velvju tilts Tev nepaliks nepamanīts! Domāju, ka ne man vienai šis tilts un pati pilsēta asociējas ar latviešu kinofilmu klasiku „Emīla nedarbi”, līdz ar to, šīs pilsētas apmeklējuma laikā, bez uzmanības nepaliek arī Alekšupīte un vēsturiskā arhitektūra, kur mājas ir saceltas gluži kā Venēcijā.

Kuldiga-0004

Jāpalutina arī vēders, ne tikai acis

Pieņemu, ka Kuldīgā ir daudz un dažādas iestādes, kurās var gardi paēst, taču no savas pieredzes varu ieteikt Rātslaukumam līdzās esošo „Pagrabiņu”  – tajā ne tikai ir iespējams baudīt gardu maltīti, bet, vasaras sezonā arī sēdēt terasē, kas uzcelta virs, jau iepriekš pieminētās, Alekšupītes. Vai nav jauki – lutināt savas garšas kārpiņas virs mutuļojošas Alekšupītes un lūkoties uz vecāko koka ēku Kurzemē, kas atrodas pretējā ielas pusē? Līdzīgi savu vēdera vēlmi gardi paēst varēsi apmierināt arī turpat līdzās esošās viesnīcas „Metropole” restorānā, no kura terases, starp citu, var manīt arī mazo sānieliņu, kas aizved uz vienu no ieejām pilsētas parkā. Turklāt, šo restorānu ir ļoti viegli atrast – tas atrodas gājēju ielas galā. Kā jau teicu – viss ir turpat līdzās!

Foto autors: Billijs Locs