1. Kustīgums

Laimīgi un priecīgi cilvēki ir kustīgi. Viņi atrod, ar ko sevi nodarbināt, un aktīvi pavada brīvo laiku. Savukārt nelaimīgiem cilvēkiem patīk pēc iespējas mazāk kustību, sēdēšana mājās un noslēgšanās.

10 pazīmes, ka esi laimīga

2. Draugi

Laimīgs cilvēks regulāri uztur kontaktus ar savu draugu loku, kā arī viņam patīk sabiedrība un atpūsties kopā ar citiem. Ja Tev ir uznākusi sajūta, ka negribas nevienu satikt un ne ar vienu runāt, iespējams, Tu slīgsti depresijā.

3. Gudrie prieki

Kā var gudri priecāties? Tas ir tā, ka Tev nav nepieciešami nekādi ārēji stimuli vai ekstrēmas darbības, lai sajustos pozitīvi uzlādēta. Tev pietiek ar saulainu dienu, jaunām kurpēm vai komplimentu no kolēģa. Savukārt nelaimīgi cilvēki sliecas aizpildīt tukšumu, un tukšums var būt tik liels, ka arī darbība ir vajadzīga dramatiska. Viņu nodarbēm piemērus varētu minēt: pārēsties šokolādi, lietot alkoholu, izlēkt ar gumiju u. tml.

4. Veselīgs miegs

Miegs ir viens no pašsajūtas rādītājiem. Ja tā ir laba, tad arī miegs ir netraucēts un ciešs. Savukārt visiem tiem, kas cieš no pārmērīga stresa, nav apmierināti ar sevi un savu dzīvi, ir nelaimīgi, miegs var būt traucēts. Par to liecinātu ne tikai aizmigšanas problēmas un gulēšana mazāk par 8 stundām diennaktī, bet arī tieši pretēji – pārmērīgi ilga gulēšana.

5. Uzticība sev

Ja Tu pastāvīgi apšaubi savus lēmumus, tas liecina par mainīgu garastāvokli, zemu pašapziņu, raizēm varbūt pat par depresiju. Veselīga dzīves uztvere, paļaušanās uz sevi un pašpietiekamība ir laimīga cilvēka pazīmes.

6. Dzīve tagadnē

Depresīviem cilvēkiem ir tieksme dzīvot pagātnē, savukārt tie, kas ir pārāk nervozi, tiecas domāt par nākotni vairāk nekā nepieciešams. Harmonija ir prast ar domām un darbiem atrasties tagadnē un baudīt šodienu.

10 pazīmes, ka esi laimīga

7. Pateicība

Es pat teiktu, ka ne tikai pateicība, bet arī pazemība ir laimīga un harmoniska cilvēka pazīme. Pateicība tādā ziņā, kā spēja novērtēt to, kas Tev ir, nevis pastāvīgi pārmest, kā nav. Novērtēt sev dotās dāvanas, jo tās mums apkārt ir neskaitāmas. Savukārt pazemība liecina par apjausmu, ka mums šai pasaulē nekas nepienākas un nekas nepieder.

8. Emocionāls svārstīgums

Laimīgiem cilvēkiem emocionālās svārstības nav izteiktas, kā arī to amplitūda ir mazāka. Depresīviem cilvēkiem ir tieksme „dzīvot grāvjos” – vienu brīdi viņi jūtas sagrauti, bet jau nākamajā spēj piedzīvot eiforiju. Arī skumjos un neveiksmes brīžos nelaimīgie cilvēki uzkavējas ilgāk, savukārt laimīgie atrod labo arī ne tik jaukās situācijās un kustas uz priekšu.

9. Virtuālā vide

Datora piedāvātās iespējas parasti aizrauj tos, kas nejūtas laimīgi. Tā viņiem ir, pirmkārt, vide, kur aizbēgt, un, otrkārt, vieta, kuru var kontrolēt, ko viņi bieži vien nespēj savā reālajā dzīvē. Tāds pats stāsts ir arī ar televīziju. Ja jūti nepieciešamību izteikti dzīvot līdzi kāda seriāla varoņiem, tas var liecināt par notikumu trūkumu Tavā dzīvē – bēgšanu no savas dzīves.

10. Smaids

Protams, protams, smaids ir laimīgo cilvēku rota. Un smaids ir ne tikai uz lūpām, bet arī acu mirdzumā un enerģijā, ko izstaro.

Foto: http://www.flickr.com/photos/annagaycoan/ http://blog.womenshealthmag.com http://intentblog.com