Padomus sagatavoja Evija Šalte, portāla irdarbs.lv vadītāja.

careerealism.com

Foto avots: http://careerealism.com

1. Sagatavo tādu CV, kādu Tu pati vēlētos saņemt

Lai CV nepazustu lielajā pieteikumu gūzmā, atrodi kā sevi īpaši izcelt. CV ir Tavs darba instruments sava sapņu darba atrašanā, tā ir Tava vizītkarte un pārdošanas prezentācija.

2. Uzsver ieguvumus

Uzsver ieguvumus,kādus Tu spēsi dot uzņēmumam, papildus informācijai par paveikto. Darba devējs mēģinās izprast, ko Tu spēsi sniegt uzņēmumam. Pārdod sevi!

3. Neizmaini sevi sīknaudā

Apzinies, kādu darbu Tu meklē. Sūtīt CV uz jebkuru darba piedāvājumu, cerībā, ka Tevi aicinās uz interviju, ir nejēdzīgi un nevienam nevajadzīgi. Vēlies kļūt slavena kā darba meklētāja, kura piesakās visiem un visur? Taupi spēkus!

4. Darba meklēšana arī ir darbs

Turpini kā līdz šim izskatīt darba sludinājumu portālus. Dari to katru dienu un drīz ievērosi likumsakarības – kādas prasības ir noteiktu veidu amatiem, cik bieži noteikti uzņēmumi izsludina vakances u.tml. Informēta  – tātad apbruņojusies. Sekojiet sociālajos tīklos darba meklēšanas / sludinājumu kontiem.

5. Sagatavojies darba intervijai

Turi pa rokai savu iknedēļas plānotāju, atbildi uz telefona zvaniem. Vai Tev ir gatava izejamo drēbju (darba intervijai, protams) kārta un vai aksesuāri ir kārtībā? Visam jābūt pieejamam pēc “pirmā sauciena” uz interviju.

6. Esi informēta

Skatieties portālus / lasi žurnālus / klausies radio, bet netērē laiku “smieklīgs video par smieklīgu notikumu lielveikalā”. Tā vietā iegūsti informāciju par aktuālo un notiekošo – jaunumi ekonomikā, politikā, saimnieciskajā un kultūras dzīvē. Ja nav darba, tas nenozīmē, ka “mucā audzis, pa spundi barots”. Internetā ir daudz bezmaksas grāmatu un mācību materiālu par jebkuru tēmu. Brīvs laiks ir iespēju laiks –  piedalies visos bezmaksas semināros, ej cilvēkos un veic citas nepieciešamās aktivitātes.

7. Uzaudzē biezu ādu

Darba meklētāji parasti tiek nostādīti upura lomā, visvairāk par viņiem ņirgājas tie, kuri nav pārliecināti par sevi, trīc par savu vietu un zina, ka tā var tikt daudz talantīgākam kandidātam – Tev. Ignorē vizsinīgus vīpsnus, veltītus Taviem centieniem atrast darbu, arī nestandarta centienus.

8. Izmanto prakses iespējas

Nav noslēpums, ka uzņēmumi šādi taupa naudu, un prakse var izrādīties arī nevajadzīgo dokumentu pārstrāde atkritumos, apkalpojot papīru smalcināmo aparātu un nekā cita no uzņēmuma nebūsiet redzējis. Tas nekas – prakse nav sliktākais ieraksts, kurš rotā CV un nekad nevar zināt, vai uzņēmums kādreiz par Tevi neaizmirsīs. Tiem, kuri nav saskārušies ar algotu darbu, prakse ir labs poligons, lai sāktu izprast darba tirgus spēles noteikumus, un ja paveicas – saprast darba ņēmēja ikdienu, uzzināt, cik maksā darba stunda, kādas amata kategorijas, atalgojums u.tml.

9. Rūpējies par savu ķermeni un garu

Tev  ir daudz laika – izgulies un ievēro dienas režīmu. Tu taču vēlies izskatīties spēcīga un enerģiska, piedāvājot savu kandidatūru un pārliecinot, ka no visiem kandidātiem tieši Tu vismazāk slimosi un aktīvi strādāsi? Rīta rosme saviem spēkiem ir bez maksas.

10. Atrodi prieku dzīvē

Iepriecini kādu – cilvēku, dzīvnieku, varbūt pat istabas augu, parūpējoties un apveltot ar mīļu vārdu. Tev ir brīvs laiks? Lieliski! Tev noteikti ir kāds, ar kuru saskarsme bagātinās vai nu garīgi vai arī radīs gandarījuma sajūtu, jo būsi kādam devusi ko labu. Palīdzi ar labu vārdu vai ar praktisku izpalīdzēšanu. Protams, neaizraujies ar filantropiju tādā mērā, ka aizmirsti galveno mērķi – sameklēt sev labu darbu.

45e35137944b1142f7dcddf39d5d6191

Foto avots: http://pinterest.com