1. Beidz apgrūtināt sevi ar cilvēkiem, kas Tev nepatīk

Jā, tādi mūsu dzīvē ir katram no mums – riebīgs kolēģis, draugs, kuram patīk izmantot Tevi, kāds radinieks, pret kuru jūti pienākumu, bet nevari ciest ne acu galā. Beidz spēlēt līdzi spēli, kurai viņi diktē noteikumus! Esi atklāta un paud savu attieksmi pret viņiem, kāda patiešām tā ir. Būsi pārsteigta, kā mainīsies lietas Tavā dzīvē.

2. Palaid vaļā tos, kas ir aizgājuši no Tavas dzīves

Esi pateicīga šiem cilvēkiem, ka viņi ir bijuši Tavā dzīvē un devuši tai brīdī Tev to, kas nepieciešams. Viņu laiks ir beidzies un viņi ir devušies prom. Tu savu uzdevumu, kas Tev bija jāiemācās, esi apguvusi un laiks jaunām mācībām.

3. Pret visiem izturies ar cieņu

Arī pret tiem, kas Tev nepatīk. Esi godīga un savu neapmierinātību paud ar cieņu. Tā Tu nevienu neaizvainosi, bet būsi bijusi atklāta un godīga.

4. Pieņem citus tādus, kā viņi ir

Mēs katrs esam dažādi un mūsu domas, viedokļi un dzīves uztveres ir tik atšķirīgas, tādēļ arī ļoti skaistas. Necenties iznīcināt šo skaistumu! Pieņem savus apkārtējos, jo arī viņiem ir sāpējis, kas pietrūcis vai bijušas bailes no kaut kā…

5. Nenosodi to, ko patiesībā Tu nezini

Mēdz būt tādi cilvēki, kurus mēs gluži vienkārši nesaprotam, kādēļ viņi tā uzvedās! Nemeties uzreiz piespraust zīmīti šādiem cilvēkiem, cik viņi ir briesmīgi un šausmīgi. Skaties dziļāk – ir iemesls, kādēļ viņi uzvedas tieši šādi.

f2737614fb7695a62f85883248f7a080

Foto avots: http://varios-delirios.tumblr.com

6. Iedrošini citus

Mēs, latvieši, esam diez gan kūtri un nepārliecināti par sevi. Ja katrs mēs spētu palīdzēt apkārtējiem celt to, ko viņi vēlas realizēt savā dzīvē, mēs būtu daudz, daudz laimīgāka tauta! Ir taču neticami liels prieks, ka otram izdodās! Katrreiz, kad dzirdam kādu neparastu stāstu, kur kādam ir izdevies paveikt, ko ievērojamu, tas arī mums dod pārliecību – jā, es arī tā varu!

7. Piedod un dodies tālāk

Šī ir svarīga mācība, kuru, lai apgūtu, brīžiem nepieciešama visa dzīve. Mēs katrs zinam, cik grūti to ir izdarīt. Piedošana jau nepadara šo notikumu par nebijušu, bet tā atbrīvo Tevi no vesela lēruma negatīvas enerģijas. Ne jau Tu biji tā, kas pieļāva kļūdu! Lai ar šo smago sajūtu dzīvo tas cilvēks, kurš to izdarīja – Tu esi brīva un dodies tālāk.

8. Katru dienu izdari ko labu

No mazajām jaukajām lietām sastāv pasaule. Kafijas krūze kolēģim, konfekte bērnam, roka uz pleca noskumušajam – mēs visi zinam, cik šie sīkumi dod lielu prieku. Neskopojies ar tiem un esi dāsna.

9. Dod citiem to, ko pats vēlies saņemt

Ja vēlies, lai Tevi aicina kādā kompānija, esi tā, kura sāk aicināt. Ja vēlies, lai Tev palīdz grūtā brīdī, esi tā, kura sāk palīdzēt.

10. Uzklausi citus

Divas ausis un viena mute – tā nevar būt nejaušība, kas cilvēkam ir dota. Ievēro šo principu!