1. “Anna no Zaļajiem jumtiem” Lūsija Moda Montgomerija

Anna no zaļajiem jumtiem_proprofs.com

Foto avots: http://proprofs.com

Daudzu iemīļotā kanādiešu rakstniece par Annu sarakstījusi pavisam sešus romānus, kuri ir jau kļuvuši par klasiku. Lasot grāmatas, atklāj, kāda ir Annas neparastā iztēle un kas ir Zaļie jumti.

2. “Ronja, laupītāja meita” Astrīda Lingrēne

Ronja_zvaigzne.com

Foto avots: http://zvaigzne.lv

Ronja piedzima pērkona naktī vadoņa Matisa ģimenē un turpākā viņas dzīve ir kā traukšanās uz savvaļas zirga. Varonība, draudzība un pašaizliecība būs vērtības, kuras uz savas ādas pārbaudīs neparastā meitene. Vai mīlestības spēks spēj pārtraukt mūžssenu naidu?

3. Hermione no grāmatu sērijas par Hariju Poteru

Hermione_randombuzzers.com

Foto avots: http://randombuzzers.com

Hermione ir viena no galvenajām varonēm grāmatu sērijā par Hariju Poteru. Hermione ir gudra, atjautīga un pragmātiska meitene, kura kopā ar saviem draugiem piedzīvo visdažādākos notikumus un burvestības.

4. “Džeina Eira” Šarlote Brontē

Džeina_seaofpages.blogspot.com

Foto avots: http://imdb.com

Grāmatā aprakstīti jaunās guvernantes Džeinas Eiras notikumi pēc bāreņu namā pavadītās bērnības, kad meitene iekārtojas darbā bagātā Ročestera kunga mājā. Džeina Eira iemieso katras jaunas sievietes ideālus pēc mīlestības, skaistām attiecībām un jūtām.

5. “Mērija Popinsa” Pamela Lindona Treversa

Mērija Popinsa

Foto avots: http://mugglenet.com

Mērija Popinsa ir brīnumjauka angļu auklīte, kura vienmēr steidz palīgā bērniem, kuriem nepieciešamas rūpes un uzmanība. Kopumā par Mēriju Popinsu rakstniece ir radījusi astoņas grāmatas.

6. Annele no Annas Brigaderes triloģijas

Annele_Dievs, daba, darbs

Foto avots: http://jr.lv

Triloģija sastāv no šādām grāmatām: “Dievs, daba, darbs”, “Skarbos vējos”, “Akmens sprostā”. Anneles stāsti ir rakstnieces autobiogrāfiskas bērnības un agrās jaunības atmiņas. Annele ir kalpu ģimenes atvase, kura izzina pasauli un dažādas dzīves patiesības.

7. Maija no Annas Brigaderes lugas “Maija un Paija”

Maija un Paija_jrt.lv

Foto avots: http://zvaigzne.lv

Maija un Paija ir pusmāsas – pēc raksturiem un dzīves vērtībām pilnīgi atšķirīgas meitenes. Kādu dienu abas nokļūst pazemes valstībā, kur viņas sagaida dažādi pārbaudījumi, pēc kuriem katra no meitenēm attiecīgi arī saņem atlīdzību pēc nopelnītā.

8. “Grāmata par Pepiju Garzeķi” Astrīda Lingrēne

Pepija_gramata24.lv

Foto avots: http://zvaigzne.lv

Deviņus gadus vecā Pepilota Viktorija Rullgardīna Kristaminta Eiframa meita Garzeķe ir patiesi interesanta meitene, kurai tētis ir āfrikāņu karalis, bet māmiņa – eņģelis. Meitene ir apveltīta ar neticamu spēku, viņai ir pērtiķītis un zirgs, kā arī liela māja, čemodāns ar zeltu un divi draugi – Annika un Tomijs.

9. “Alises piedzīvojumi Brīnumzemē” Kerols Luiss

Alise_imdb.com

Foto avots: http://imdb.com

Rakstnieka Kerola Luisa radītais pasaku tēls Alise ir radīts pēc viņa ģimenes draugu meitas Alises līdzības. Grāmata ir viens no populārākajiem un labākajiem stāstiem savā žanrā. Tas atklāj Alises fantāziju pasauli, kurā dzīvo savdabīgi un neparasti radījumi, ar kuriem notiek ne mazāk savdabīgi un neparasti atgadījumi.

10. “Emīlija” Lūsija Moda Montgomerija

Emīlija_zvaigzne.lv

Foto avots: http://zvaigzne.lv

Rakstnieces Lūsijas Modas Montgomerijas stāsti par Emīliju ir izdoti rakstu sērijā: “Emīlija no Jaunā mēness”, “Emīlija kāpj augšup”, “Emīlijas ceļš”. Emīlija ir pusaugu meitene, kura ļoti vēlas kļūt par rakstnieci. Pēc tēva nāves viņa nonāk tantes Elizabetes ģimenē, kur Emīlijai ne tikai jākļūst pastāvīgai un drosmīgai, bet arī jācīnās par savu sapni –  rakstīšanu.