1. Apstākļu maiņa

Mēģinot radīt kādu ideju, iedomājies sevi citos apstākļos, piemēram, ka Tu dzīvo Senajā Ēģiptē vai 2. Pasaules kara laikā. Izmēģini iztēloties sevi ne tikai citā laikā un vietā, bet arī citā vecumā, dzimumā u.c. Attīsti savas idejas no pavisam cita skatpunkta.

2. Lomu spēles

Iejūties kādā citā tēlā un mēģini domāt par idejām ar citas personas redzējumu. Iejūties, piemēram, sava priekšnieka, mammas, Maikla Džeksona, valsts prezidenta, supermena un citās lomās. Uzdod sev jautājumu: “Ko šai situācijā darītu x cilvēks?”

3. Kartes zīmēšana

Paņem lielu papīra lapu un tās centrā ieraksti ideju, ko vēlies attīstīt. Idejai apkārt uz visām pusēm zīmē atzarus ar daudz, daudz mazākām idejām, kas varētu papildināt lielo ideju. Attīsti to vairākos līmeņos un skaties, uz kurieni tas Tevi aizved.

4. SVID analīze

Pakļauj savu ideju stratēģiskajam plānošanas rīkam, izvērtējot tās stiprās un vājās puses, iespējas un draudus.

5. Prāta vētra grupā

Strādājot grupā, ir vairākas metodes, kā darboties ar idejām. Viena no efektīvākajām ir tāda, ka katrs grupas dalībnieks uzraksta savu ideju par konkrēto tēmu uz papīra lapas, tad šīs lapas visi padod pa labi un tālāk katru ideju attīsta blakussēdētājs. Šādu padošanu pa labi vienas idejas attīstīšanas ietvaros var darīt vairākas reizes, kamēr tiek noslēgts viens aplis. Tā visa komanda kopā būs būvējusi vairākas idejas.

tulipsandlattes.tumblr.com

Foto avots: http://tulipsandlattes.tumblr.com

6. Apgrieztā domāšana

Kad attīsti kādu ideju, domā pretēji tam, kā parasti cilvēki domā. Mēs pārāk bieži domājam par to, kas citiem patiktu, kā citi rīkotos un domātu. Darot to pretēji tam, ir iespēja piekļūt tādām idejām, kādas citi nav vēl realizējuši.

7. Robežu nojaukšana

Apraksti savas ideju tā, it kā nekas neierobežotu – ne nauda, ne laiks, ne citas iespējas. Kā tad izskatītos Tava ideja?

8. 101 doma

Uzraksti par savu ideju 101 domu – jebkādus atslēgas vārdus, kas Tev nāk prātā, domājot par Tavu ideju.

9. Izpēte un analīze

Saistībā ar Tavas idejas tēmu, iegūsti visu pieejamo informāciju – dažādus pētījumus, viedokļus, idejas, kā citi to jau ir realizējuši. Meklē virzienus, kas nav vēl attīstīti un risini problēmas, ar kurām citi ir saskārušies, bet nav tikuši galā. Sakrāj kaudzīti ar tekstiem un bildēm, izveido piespraužamo dēli ar pāris virzieniem, ko vēlies attīstīt un radi no jauna iztrūkstošo informāciju.

10. Meditēšana

Šī ir metode, kas nestrādās pirmajās reizēs, ja meditācija nav kas tāds, ko piekop ikdienā. Tādā vienkāršākā izpausmē, uzraksti ideju, ko vēlies attīstīt un paliec to zem spilvena, kad ej gulēt. Lai tā ir Tava pēdējā doma pirms iemigšanas. Miegā Tava apziņa gulēs, bet zemapziņa attīstīs ideju. No rīta pieraksti visu, kas ir iešāvies prātā un arī to, ko pa nakti sapņoji.

100 bildes vizuālai iedvesmai

Titulbildes avots: http://500px.com/photo/5903679

Kādas prāta vētru idejas Tu parasti izmanto?