Dienas stāsts / 10. decembris, 2013

Ziemassvētku pasākumu ceļvedis

Tuvojoties Ziemassvētkiem, Uzziņu dienests 1188 savā mājas lapā ir izveidojis Ziemassvētku pasākumu ceļvedi, kurā apkopota informācija par vairāk nekā 500 svētku koncertiem, dievkalpojumiem un gadatirgiem visā Latvijā. Planšetdatoru, viedtālruņu un citu mobilo iekārtu lietotājiem ir pieejama svētku ceļveža mobilā versija – http://m.1188.lv, kurā var  apskatīt  pasākumu sarakstu un notikumu norises vietu  kartē.

Daudzviet Latvijā notiks dažādi pasākumi, kas veltīti ziemas saulgriežu ieskandināšanai.  Piemēram, sestdien, 14. decembrī Valmierā ikvienam būs iespēja piedalīties saulgriežu rituālos – kopā ar folkloras kopu „Sudmaliņas” iet dančos un rotaļās, kā arī minēt mīklas. Savukārt, piektdien, 20.decembrī Rīgā, Rātslaukumā norisināsies Bluķa vakars, kura ietvaros notiks tradicionālā bluķa vilkšana pa Vecrīgas ielām un rituāla bluķa sadedzināšana vakara noslēgumā.

Visu decembri Latvijas baznīcas ieskandinās Ziemassvētku koncerti „Debesis vaļā” un „Tev tuvumā”. Lielos un mazos apmeklētājus gaidīs piparkūku un Ziemassvētku rotājumu gatavošanas darbnīcas   – 14. un 21. decembrī Marka Rotko mākslas centrā Daugavpilī, savukārt15. decembrī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.  Arī Ziemassvētku tirdziņi šogad daudzviet gaidīs apmeklētājus, tai skaitā Rīgas Doma laukumā un Līgatnes dabas takās.

Līdz pat 2014. gada 12. janvārim Rīgā jau ceturto reizi notiks festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”, kura ietvaros Uzziņu dienests 1188 savā mājas lapā ir izveidojis karti ar 65 objektiem, lai ikvienam rīdziniekam un pilsētas viesim būtu viegli atrast un apskatīt visā Rīgā izvietotās īpaši veidotās egles. Mobilo ierīču īpašnieku ērtībai ir izstrādāta kā festivāla mobila lapa (http://m.1188.lv), tā arī mobila aplikācija iOS un Android ierīcēm, kur var aplūkot  tuvākos objektus, attālumu līdz tiem un objektu atrašanās vietu uz kartes.

Pastāsti draugiem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *