Personības / 5. augusts, 2014

Visa pamatā ir disciplīna

Teju ikviena biznesa pamatā ir pārdošana. Iepazīsties ar Pārdošanas skolas dibinātāju Jāni Viegliņu, kurš atklāj galvenās īpašības veiksmīgai karjerai!

Vieglins2-ak

No gatera strādnieka tu kļuvi par vairāku lielu uzņēmumu vadītāju, bet to visu pameti un devi priekšroku savai Pārdošanas skolai. Kāpēc tāda izvēle un vai tas bija grūts lēmums?

Man liekas, ka mūsu dzīvē ļoti daudz lēmumu ir tādi, kas nenāk viegli. Bet tā kā mums katram ir savs sapnis, vienā brīdī arī es sapratu, ka sekoju savam sapnim. Kur nu vēl labāk tu vari savus sapņus un dzīves piepildījumu dabūt, kā tikai darot to lietu, kas tev no sirds patīk, par kuru tu dedz, kuru tu mīli, par kuru tu sapņo, dēļ kuras tu nevari gulēt, tādēļ es arī pārdodu. Man liekas, ka Pārdošanas skola ir tā platforma, kurā es varu pašrealizēties un realizēt sevi tādu, kāds es esmu.

Vieglins-27

Ko tu teiktu tādiem cilvēkiem, kas pārdošanas mākslu saista ar apvārdošanu, iesmērēšanu un tādām lietām?

Ja lietas sauc tā primitīvi, tad bez šaubām tā ir apvārdošana un iesmērēšana, bet lielākoties es šos vārdus aizstātu ar pārliecināšana un vajadzību izzināšana. Manā skatījumā pārdošana ir ļoti sarežģīts un tajā pašā laikā vienkāršs process. Sarežģīts – jo tev ir jāsaprot cilvēks un viņa vajadzības, bet vienkāršs tikai tāpēc, ka tev ir jābūt tev pašam. Nav tēlošanas, nav māņu, tikai esi tu pats. Ja tu esi tu pats, nemānies un domā par savu klientu un cilvēku, tad principā tas viss aiziet ļoti labi un forši.

Kas tavuprāt ir cienījamas īpašības cilvēkā?

Pirmais jau laikam ir godīgums. Tā ir īpašība, par kuru bieži vien runā, bet daudzos no mums tā ir notrulināta. Jo ir cilvēki, kas saka, ka ir meli, kas ir balti, un meli, kas ir melni, bet patiesībā meli ir meli. Tāpat arī godīgums ir subjektīvs. Daudzi domā viss, ko es daru ir godīgi, bet viss, ko pārējie dara pret mani noteikti nav godīgi. Man liekās, tāds bruņinieciskums un godīgums tā ir tāda īpašība, kas dzīvo cauri daudziem gadu simtiem. Tā ir cienījama īpašība, ka tu vari būt godīgs cilvēks pret citiem, ka tev nav jābaidās parādīties kaut kur publikā, nav jābaidās, ka kāds par tevi kaut ko pateiks, jo principā tu esi bijis godīgs. Un vēl viena lieta ir būt godīgam pašam pret sevi. Nemānīt sevi, savus tuviniekus, nedot viņiem liekas cerības par sevi, bet būt godīgam un patiesam. Arī pieklājība ir izcila lieta, kas, manuprāt, tikai daiļo katru cilvēku. Atklātība, jo kad tu esi atklāts, cilvēki ar tevi labprāt komunicē, bet tiklīdz tu esi mazliet noslēgts, tevi vērtē, kā nedaudz aizdomīgu. Un aizdomība ir īpašība, kas ne pārāk ļauj citiem cilvēkiem pret tevi atvērties.

Riepas_ar_sirdi_akcija_(2)

Zinot tavu stāstu, domājam, ka būs kāda agresīvāka īpašība, piemēram, drosme, jo tu esi bijis drosmīgs savās izvēlēs un virzībā uz mērķiem.

Drosme ir tā īpašība, kuru nevajag pielietot ikdienā. Drosme ir īpašība, kas jāpielieto konkrētās situācijās, kad tev jāuzņemas atbildība par sevi un apkārtējiem. Tāpat arī var teikt par strādīgumu. Es varētu teikt, ka ļoti vērtēju cilvēkos strādīgumu, bet tas neizpaužas katrā tavas dzīves gaitā, minūtē un stundā, viņš izpaužas tajā brīdī, kad tu strādā. Tajā pašā laikā godīgums, atklātība, mīlestība ir tas, ko tu nes nepārtraukti. Ir īpašību kopums, kam jāpiemīt cilvēkam, ar kurām mēs nepārtraukti ejam uz priekšu un ir īpašības, kuras mēs pielietojam, kad tas ir ļoti, ļoti nepieciešams. Protams, drosme ir fantastiska īpašība, jo tā var būt kā uzdrīkstēšanās, drosme izteikt savu viedokli, drosme pastāstīt savus sapņus, kas, manuprāt, meitenēm bieži vien pietrūkst. Būt drosmīgai pret sevi, drosmīgi izteikties, drosmīgi pastāstīt par sevi un savām emocijām, izjūtām, vēlmēm, nebaidīties būt pašai – tā jau ir tā drosme, taču to ikdienā nepielieto. Lielākoties mēs esam mīļi un godīgi.

Ja jau sākām par sievietēm. Tu ikdienā satiec daudz darba devējus un
ņēmējus, tāpēc ko Tu domā par Latvijas sievietēm profesionālā līmenī?

Manuprāt, mūsdienu sievietēm izaicinājums dzīvē būt pašai, piepildīties un cīnīties par savu profesionālo apliecinājumu ir krietni lielāks nekā tas bijis iepriekš. Dēļ darba tirgus, biznesa vide ir krietni agresīvāka un tajā dzimumus nešķiro. Sieviete vairs nav darba vai pienākumus mīkstinošs faktors. Es domāju, ka sievietēm ar vīrieti tagad ir jācīnās plecu pie pleca un arī pret plecu, jo arī tie vīrieši mums ir kļuvuši sievišķīgāki un bieži vien lien sieviešu amatos un tajos laukos, par ko mēs bieži esam domājuši, kas tas ir meiteņu profesionālais un radošais lauks. Tāpat arī sievietes, manā skatījumā, tagad uzņemas ļoti daudz vīrišķīgas profesijas. Daudzi brauc strādāt uz citām valstīm, kur nākas konkurēt ar citiem, kam ir bijusi cita audzināšana, cits temperaments, cita izglītība, tas ir tas, kas mudina uz to, ka sievietēm ir jābūt izcili un bezgala stiprām, jo tā dzīve vairs tā nesaudzē un tās pieklājības normas pat ģimenes attiecībās vairs nav tik izteiktas kā kādreiz. Tāda īpašība kā spēks mūsu sievietēm noteikti ir vajadzīga un profesionāla nepārtraukta attīstīšanās, izaugsme un nesamierināšanās ar esošo situāciju. Vienā brīdī tu vari baudīt, ka esi vāja, bet dzīve var apmest kūleni un tev jābūt stiprai un tajā brīdī viss ir atkarīgs no tā, cik tu esi bijusi neatlaidīga un spēcīga pirms tam. Šo spēku nedrīkst zaudēt.

26731

Vai esi pamanījis kādas konkrētas lietas, kas sievietēm traucē realizēt savu potenciālu?

Es negribētu izdalīt, ka tas ir tieši tikai sievietēm, jo pa kluso varu pateikt, ka tās ir īpašības, kas piemīt arī ļoti daudziem vīriešiem – neatlaidības trūkums, vājums, dažreiz slinkums, bieži vien mēs aizmirstam par savu motivāciju. Laiks iet uz priekšu, un reizēm noslinkojot un noliekot kādu lietu malā, ar domu, ka gan jau kādreiz paspēsim, mēs varam attapties, ka nepaspējām gan. Es domāju, ka ļoti svarīga ir pašdisciplīna. Ja es būtu karjeras konsultants, tā ir lieta, ko es ietiktu arī mia.lv lasītājām – esiet, lūdzu, meitenes, disciplinētas. Es katru dienu redzu, ka kungi šo īpašību pazaudē, viņi to ir degradējuši, iespējams tāpēc karjerā un biznesā sievietes kļūst daudz spēcīgākas, tikai tāpēc, ka var šo disciplīnu daudz labāk noturēt. Es nezinu, kāpēc, varbūt meitenēm jau no dzimšanas ir lielāka disciplīnas un atbildības sajuta pret sevi. Ja jums ir šī disciplīna, jūs to attīstīsiet, zināsiet, kas ir ritms, celsieties kā cīrulis, iesiet gulēt kā pūce, strādāsiet, nežēlosiet sevi, būsiet laba profesionāle, laba mamma, labs cilvēks un pēc tam laba sieva (jo es nedomāju, ka sievietes misija ir būt kādam labai sievai. Es domāju, ka Dievs mums ir devis dzīvi, lai mēs vispirms būtu labi cilvēki un attīstītu tos talantus, kas mums katram ir iedoti, tā laulība un viss pārējais jau nāk pēc tam.), tad jūs noteikti apsteigsiet arī vīriešus.

Vai Tava profesija liek Tev īpaši vērtēt apkalpošanas kvalitāti arī ārpus darba laika, kad pats esi klients?

Cilvēks, kas audzē ziedus, jebkurā vietā, kur iet, vienmēr pievērš uzmanību ziediem, tas kas tirgo apavus, lielāku uzmanību droši vien pievērš cilvēku apaviem. Protams, ka jā, tajā brīdī, kad es katru dienu mācu cilvēkiem šo pārdošanas saskarsmi un ikdienā arī pats esmu klients, es to novērtēju. No turienes arī bieži vien rodas šie dzīves piemēri un stāsti gan kā vajag darīt, (to labie piemēri, var redzēt arī manā facebook lapā, ka ir arī pozitīvi piemēri, kad es iesaku arī citiem apmeklēt kādu vietu) bet, protams, ir arī piemēri, no kuriem mēs mācāmies. Es negribu teikt, ka viņi ir slikti, viņi ir citādi un es jums neieteiktu tā darīt. Pārdošanā nav lietas, kas ir sliktas, ir vairāk veiksmīgas un mazāk veiksmīgas, un no tā pēc tam ir atkarīgs arī rezultāts un viss pārējais. Tā kā jā, es nepārtraukti vērtēju, dalos ar to sociālajos tīklos, pats piefiksēju un stāstu savās apmācībās, jo man liekas, ka nekas nav labāks kā dzīvi piemēri.

25481

Tev ir tik daudz enerģijas un idejas. Kas Tevi pašu iedvesmo un uzlādē?

Esmu dvīnis pēc horoskopa, nav tā, ka es tam visam baigi ticu, bet manī ir šie divi, viens no viņiem ir šis enerģiskais Jānis, kurš nepārtraukti ir dzīvespriecīgs, kurš uzlādē cilvēkus – tāda ir mana būtība. Es cenšos dot cilvēkiem ne tikai savas zināšanas un skatījumu, bet arī enerģiju, jo tieši tas ir tas, kas mums patiesībā pietrūkst. Protams, ir tā, ka šo enerģiju atdodot, es palieku bez viņas, tāpēc, nevienam, meitenes, nesakiet, ir otrs „slepenais” Jānis, kas brauc mašīnā, klausoties radio 1 vai neko neklausoties, jo negrib vairs ne ar vienu runāt. Es braucu mājās pie ģimenes, kas mani atkal uzlādē. Mani uzlādē arī daba, pastaigas pa mežu, ūdens, labas domas. Pēc dabas esmu nepacietīgs, tāpēc pēc pāris stundām klusumā, es atkal ķeros pie saviem nākotnes plāniem un darbiem un atkal notiek šī enerģijas apmaiņa.

VieglinsGim-ak1-664x442

Jāņa pēcvārds:

Es ļoti augstu novērtēju, ka ir šādi sieviešu portāli, kuros jūs varat būt vairāk pašas un iegūt gan informāciju, gan zināšanas par tām jūsu meiteņu lietām. Jūs varat blogot, apvienoties savās kustībās, dalīties ar savām idejām un, man liekas, ka tas ir ļoti, ļoti forši, ka ir tāda vietne kā mia.lv.
Paldies jums, nāciet uz Pārdošanas skolu, regulāri sekojiet vietnei mia un attīstīsimies visi kopā!
Ar mia mēs vēl sadarbosimies un ja jūs būsiet biežas apmeklētājas, lasīsiet rakstus un piedalīsieties konkursos, mēs varētu vienreiz mēnesī vienai no mia lasītājām bez maksas piedāvāt apmeklēt Pārdošanas skolu. Tāda vienkārša draudzība, jūs draudzējaties ar mia, es draudzējos ar mia un mēs jau esam draugi. Gaidīšu jūs ciemos!

Pastāsti draugiem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *