Kā iegūt sarkanus matus?

Ar sarkaniem matiem visā pasaulē dabiski piedzimst apmēram tikai 1- 2% cilvēku, biežāk ziemeļu vai rietumu Eiropā. Sarkanu nokrāsu matiem piešķir divas pigmentu grupas: feomelanīns (gaišāku toni) un eimelanīns (tumšāku toni). Tātad šie abi pigmenti spēj piešķirt krāsu matiem no spoži ruda līdz pat burgundijas sarkanam tonim. Ja vien neesi retākās matu krāsas īpašniece, tad Tava vienīgā iespēja, kā iegūt šo burvīgo toni, ir sarkanā matu krāsa.

Mīti un patiesība par sarkanmatēm

Dabiskām sarkanmatēm kopā ar košo matu rotu ģenētiski parasti ir arī gaišāka āda un acu krāsa un nereti arī vasarasraibumi. Sabiedrība vēsturiski attiecas ar divām izjūtām – vieni apbrīno reto un līdz ar to neparasto matu krāsu, citi apsmej to, kas ir atšķirīgs. Sarkanmates tiek uzskatītas par noslēpumainām, jutekliskām un kaislīgām. Daudzu gadu garumā tiek veikti pētījumi, lai pierādītu, ka sarkano matu īpašnieces ir jūtīgākas pret sapēm. Daļa no pētījumiem ir arī apstiprinājušies. Vairākus gadus atpakaļ reto matu krāsu nemaz nebija tik viegli iegūt, galvenokārt pateicoties nenoturībai un tam, ka visi toņi, kas ir mazliet tumšāki par blondajiem, bija jābalina. Mūsdienās tehnoloģijas ir attīstījušās un šīs problēmas ir novērstas.

Padomi sarkanmatēm

1. Saules stari izbalina sarkano krāsu, jo feomelanīns noārdās UV staru ietekmē. Sarkanmatēm ir jāizvairās no saules un jāizvēlas matu kopšanas līdzekļi, kas aizsargā matus no UV stariem.

2. Jārēķinās arī ar to, ka mati jāmazgā retāk, it īpaši uzreiz pēc matu krāsošanas, jo krāsa mazgājas nost. It īpaši kaitīgs ir baseina hlorētais ūdens.

3. Sarkani mati piesaista uzmanību, ar ko jārēķinās pirms nolem krāsot matus šai tonī. Esi gatava jauniegūtajam tēlam – atstāsi ekstravagantas un seksapīlas sievietes iespaidu.

4. Jāpārdomā grima un apģērba izvēle. Tā kā sarkanā krāsa pati par sevi ir intensīva, grims noteikti jāizvēlas ar mierīgākiem akcentiem. Tas pats attiecas uz apģērbu – vienkāršas līnijas un nesaraibināts tērps būs tieši laikā.

5. Tirgus piedāvā matu kopšanas līdzekļus blondīnēm un brunetēm, pat sirmo matu īpašniecēm, bet ne sarkanmatēm. Tādēļ veikalā lūdz padomu konsultantei par Tev piemērotākajiem matu kopšanas līdzekļiem, lai arī Tu varētu savus matus kopt pareizi un aizsargāt no apkārtējās vides ietekmes.

Festivāls visiem sarkano matu īpašniekiem

Jā, vai tas nav burvīgi? Uz tādu var doties katru gadu pirmajā septembra nedēļas nogalē Nīderlandē, tiesa gan tikai dabiskie sarkano matu īpašnieki. Iedomājieties to skatu – visapkārt cilvēki tikai ar sarkaniem matiem!

Foto avoti: http://media-cache-ec3.pinimg.com/originals/52/59/c8/5259c88434e69d21e8f99817f47bf80d.jpg http://urban-eve.hu http://alostsoulx.tumblr.com http://elle.com http://red-hair-color.com http://media-cache-ak2.pinimg.com/originals/2a/5b/aa/2a5baadc0b7e2bf3e3046e735668e76c.jpg http://lovethispic.com http://carmenita-dancing.blogspot.com http://dustjacketattic.tumblr.com http://popular-hairstyles.tumblr.com http://weheartit.com http://24.media.tumblr.com http://frecktacular.tumblr.com http://listal.com http://media-cache-ec4.pinimg.com/originals/af/83/32/af83328d1d70491acfff292838ecc19d.jpg http://for-redheads.tumblr.com http://fitzenstein.tumblr.com http://media.modernsalon.com http://mayasagenda.blogspot.com http://shopgenau.de  http://marieclaire.com http://bella102.tumblr.com http://media-cache-ec2.pinimg.com/originals/5e/d8/e8/5ed8e8fae012753733295c2b0f2d2132.jpg http://media-cache-ec4.pinimg.com/originals/7b/0d/39/7b0d39f7c6c42224757a56f9709a9dbe.jpg