Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Vaksācija vīriešiem

Dalies ar šo bloga rakstu!

info@mia.lv

Sieviešu samtainā un gludā āda tiek reklamēta ne tikai mūsdienās. Augstdzimušas daiļavas vaksējās jau senajā Ēģiptē, Grieķijā un Romas impērijā, tādējādi apliecinot savu sociālo statusu. Taču vairākās kultūrās arī vīrieši jau senatnē likvidējuši sava ķermeņa apmatojumu, proti, sākot ar galvu ( lai ienaidniekam nebūtu, kur ieķerties), vēlāk jau, tāpat, kā sievietes – higiēnas un sociālā slāņa demonstrēšanas nolūkos. Skuvekli lietoja ēģiptieši vēl  XIV gs. pirms m.ē. , īpaši vīrieši, nodzenot apmatojumu no visa ķermeņa. Aplūkojot dažādus mākslas vēstures darbus arī redzam, ka attēlojot kailumu, sievietēm un arī vīriešiem praktiski nekad nav sastopams nekāds ķermeņa apmatojums, kaunuma zona visbiežāk attēlota vai nu bez apmatojuma, vai arī tas aizsegts ar nelielu drapēriju, dekoratīvu ornamentu vai auga detaļām, vai nekonkrēti izēnots. Tas liek secināt, ka Renesanses un vairāku turpmāko gadsimtu laikā abu dzimumu cilvēki ir aktīvi centušies atbrīvoties no matiņiem vismaz kaunuma un padušu apvidū.

Vīrieši biežāk izvēlas vaksāciju

*)  tas norāda, ka cilvēkam nav kompleksu attiecībā pret savu ķermeni — savu seksualitāti.

*)  tas rada pozitīvu iespaidu par koptu vīrieti.

*) koptam apmatojumam ir ne tikai estētiska , bet arī higiēniska nozīme. Apmatojumā ap dzimumorgāniem un anālo atveri uzkrājas visdažādākie mikroorganismi, kas rada ne tikai specifisku aromātu, bet arī ādas iekaisumus.

*)  pētījumos pierādīts, ka vīrieši, kuri kopj un rūpējas par saviem dzimumorgāniem, to izskatu, ir iejūtīgāki un saprotošāki mīlētāji.

*) sakopta intīmā zona  vizuālo skatu uzlabo vismaz par 80 procentiem. Kombinējot apmatojuma apgriešanu ar vaksāciju,  dzimumorgāni vizuāli izskatās lielāki.

Apmatojuma likvidēšanas metodes

 Depilācija – matiņa likvidēšana ādas virspusē, neiznīcinot mata sakni.

  • Skūšana – nav īpaši ērts veids, risks savainoties, matiņi ātri ataug, apmatojums kļūst biezāks, spēcīgāks, ataugot padara ādu nemīlīgu, asu.

Apmatojumu pilnīgi noskūt varētu ieteikt vienīgi vīriešiem, kuriem ir plāns vai gaišs apmatojums, kā arī gados vecākiem vīriešiem, kam apmatojums sāk sirmot — tas ļaus izskatīties jaunākiem 

  • Depilācijas krēms –  ar lāpstiņu krēmu uzklāj uz ādas, pēc 5–10 minūtēm to noņem. Visnesāpīgākais veids, toties efekts īslaicīgs – 3–5 dienas. Atsevišķos gadījumos var veidoties alerģija. Epilācijas krēmus var lietot tikai tad, ja ādai nav pastiprināta jutība pret kādu no krēma sastāvdaļām un, ja āda ir pilnīgi vesela — uz tās nav pumpas un citi iekaisumi.

Epilācija – matiņa likvidēšana  zemādas slānī, iznīcinot matu ar visu sakni.

Epilācija ar epilatoru (princips – matiņu izraušana mājas apstākļos) – domāta pacietīgajiem, gana liela, ilga ņemšanās, sāpīga, jo epilators mehāniskas kustības rezultātā izrauj uzreiz vairākus matiņus ar visām saknītēm. Sākotnēji matiņi jārausta apmēram reizi divās nedēļās, ar laiku reizi mēnesī un retāk, jo matu saknītes tiek traumētas, līdz ar to matiņi ataug arvien lēnāk. Izmantojot epilāciju, jāatceras, ka regulāri jāveic pīlings, lai matiņi neieaugtu.

Elektroepilācija veicama kosmētiskajā salonā. Tās laikā matiņi tiek iznīcināti ar elektrības impulsa palīdzību. Caur ādas poru tiek ievadīta adatiņa, kas piededzina matu sīpolu – vietu, kas baro matu saknīti. Izejot visu elektroepilācijas kursu, matiņi vairs neataugs nekad. Eektroepilācija jāveic atkārtoti. Ļoti darbietilpīgs process, jo ar elektrības impulsu jāiedarbojas uz katru matu saknīti  atsevišķi, turklāt sāpīgs.

Vaksācija – nevēlamā apmatojuma noņemšana ar dažādu veidu vaskiem un fitosveķiem: karsto vasku jūtīgu zonu vaksēšanai, silto kājām, rokām, mugurai. Vidēji sāpīga procedūra, jāveic reizi 4-5 nedēļās. Bieža vaksācija apmatojuma biezumu ievērojami samazinās. Nepatīkamo procedūru kompensē jaukā sajūta pēc vaksācijas, kad “viss ir tik gluds un tīrs”…

Šugarings  – apmatojuma noņemšana ar īpašu cukura pastu. Gaumes lieta. Diezgan ķēpīgs process, bet rezultāts labs – āda maiga, mazāka iespēja ieaugt matiņiem.

Fotoepilācija –  selektīvā fototermolīze – mata sīpolā esošās melanīna šūnas absorbē gaismas enerģiju, kura, pārvēršoties siltumā, noārda mata sīpolu, un tas iet bojā. Jaunākā, nesāpīgākā un efektīvākā matiņu likvidēšanas metode. Pēc tās veikšanas apmatojums vairs neataug.

Ar fotoepilāciju iespējams likvidēt tikai tos matus, kuri procedūras brīdī atrodas anagēnajā jeb augšanas fāzē. Nav iespējams likvidēt visus matus vienā reizē. Procedūru skaits un periodiskums atkarīgs no apstrādājamās zonas, matu augšanas ātruma un to kvalitātes: krāsas, resnuma, cietuma. Redzamu efektu parasti sasniedz pēc otrās vai trešās procedūras. Pārtraukums starp seansiem parasti ir 5–12 nedēļas. Iegūtais efekts pēc fotoepilācijas kursa saglabājas vairākus gadus, ataugušie matiņi ir retāki un trauslāki.

Lāzerepilācija jāveic trīs vai četras reizes ar 6 – 8 nedēļu intervālu, lai no apmatojuma atbrīvotos pilnībā. Vēlāk profilaksei to nepieciešams atkārtot reizi gadā.  Pēc procedūras aptuveni divu nedēļu laikā lāzera staru saņēmušie matiņi pakāpeniski izkrīt. Ja izmanto lāzerepilāciju,  starp procedūrām citas metodes veikt nedrīkst.

Kāpēc ieaug matiņi

Visbiežāk ieaugušie matiņi parādās veicot procedūras mājas apstākļos bez iepriekšējas ādas sagatavošanas un speciālu līdzekļu izmantošanas.  Pēc jebkuras matiņu noņemšanas āda kļūst raupja, tad jaunajiem matiņiem caur to izspraukties ir grūtāk – matiņš sāk liekties un augt ne tikai vertikāli, bet arī horizontāli. Pēc epilācijas salonā šādu pārsteigumu ir mazāk, jo procedūru veic profesionālis. Tomēr ne vienmēr arī meistars var ko līdzēt, ja ir:

  • Blīvs epidermas slānis
  • Hormonālas izmaiņas
  • Matu kanāla bojājums
  • Mata trauma zem epidermas slāņa
  • Skūšana pretēji mata augšanas virzienam, sevišķi ar trulu žileti
  • Neērtas un cieši piegulošas, sintētiska materiāla veļas nēsāšana, kas bieži izraisa bakteriālas infekcijas attīstību.

Ko darīt un Ko nedarīt

  • Jāpārtrauc skūšanās vai epilācija.
  • Ja matiņi neatrodas dziļi un nav iekaisuma, ar skrubi veikt vieglu pīlingu vai izmantot cietu sūkli, tad mīkstināt ar losjonu vai mitrinošu krēmu.
  • Ja uz ādas rodas apsārtums un tā sabiezē, tātad matiņš ir ieaudzis pietiekami dziļi. Šādā gadījumā labākais lēmums būtu vērsties pie speciālista.
  • Vislielākā kļūda ir mēģināt matiņu pašam izspiest vai izurbināt, jo tad brūcē var ienest infekciju.
  • Matiņs ir pareizi jāizņem un jādezinficē.
  • Pirms epilācijas nepieciešams viegls pīlings, kas noņem atmirušās ādas šūnas. Āda jāmitrina ar speciālu putu vai gēlu palīdzību.
  • Skūties tikai matiņu augšanas virzienā.
  • Uzreiz pēc epilācijas nevilkt neērtu un piegulošu sintētisko veļu, kas var izprovocēt matiņu ieaugšanu.
  • Var iegādāties speciālu matiņu augšanu palēninošu losjonu. Tie mitrina ādu, mīkstina ragvielas slāni, ļaujot matiņam augt pareizi.

Par citām skaistumkopšanas procedūrām lasi:

http://mia.lv/relaksejosa-sajutu-masaza-visu-masazu-virsotne/

http://mia.lv/limfatiska-masaza-imunitatei-veselibai-un-skaistumam/

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.