Bez kategorijas / 4. novembris, 2013

Notikumiem bagātais novembris

Novembrī par pasākumu trūkumu būtu grēks sūdzēties. Tieši otrādi - lai visu apmeklētu, nedēļas plānā brīvas dienas nepaliek. Uzzini, kas aktuāls šomēnes!

Novembris

1. Valsts svētki – gada svinīgākie svētki mums visiem

11. novembrī Lāčplēša diena

Lāčplēša diena, kas nosaukta par godu latviešu mitoloģijas varonim, ir diena, kad mēs ar lepnumu piespraužam pie krūtīm sarkanbaltsarkano lentīti un katrs savas mājas logā iededzam svecīti. Tāpat arī Lāčplēša diena vairs nav iedomājama bez došanās uz Daugavmalu, lai aizdedzinātu svecīti arī tur par drosmīgiem un varonīgiem karotājiem. Šī ir diena katrs no mums varam smelties drosmi savām ikdienas gaitām.

18. novembrī Latvijas proklamēšanas diena

Pirms nu jau 95 gadiem šai dienā Latvija tika pasludināta par suverēnu valsti. Katru gadu šos svētkus svinam ar sarkanbaltsarkanām krāsām un lepnumu sirdī. Saistībā ar valsts svētkiem, tiek organizēti dažādi pasākumi. Uzzini vairāk par tiem!

Foto avots: http://leta.com

Mārtiņdienas svinības 10. novembrī

Mārtiņi ir tradīcijām bagāti latviešu svētki, kurus atzīmē kā ziemas gaidīšanas svētkus. Ar Mārtiņiem saistās vairākas tradīcijas, piemēram, gaiļa kaušana, ķekatas un dažādas pareģošanas. Mārtiņdienas svinības visplašāk var izdzīvot Brīvdabas muzejā, kur var uzzināt masku tapšanas vēsturi, dziedāt un dejot, pacienāties ar gaiļa zupu un pīrāgiem un citas aktivitātes. Uzzini vairāk!

Foto avots: http://wonderfulphotos.tumblr.com

Festivāla “Staro Rīga” stāsti par prieku

Gaismas festivāls šogad norisināsies no 15. līdz 18. novembrim un jau piekto gadu priecēs mūs ar izgaismotiem pilsētvides objektiem. Šī gada festivāla tēma ir “Seši stāsti par prieku”, kas piesaka 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas sešas tematiskās līnijas: “Rīgas karnevāls”, “Okeāna alkas”, “Izdzīvošanas komplekts”, “Ceļu karte”, “Dzintara ādere” un “Brīvības iela”.

Foto avots: http://liveriga.com

Kurš ada siltākās un košākās cepures Latvijā?

Uniq” idejas radītāja Linda Breide šogad ir paplašinājusi savu darbību un blakus krāsainajām cepurēm piedāvā arī šalles un cimdus. Turklāt šogad ir iespēja izvēlēties no 12 dažādiem cepuru veidiem! Dodies arī Tu uz Uniq” mājaslapas konstruktoru un radi pats savu unikālo cepurīti. Kā atzīst uzņēmuma īpašniece, ja nu gadās tā, ka pa ielu nāk pretī cilvēks, kas ir radījis uz mata tiešu tādu pašu cepuri, tad zini, viņš pilnīgi noteikti ir Tavs dvēseles radinieks. Lai šogad katram pa košai adītai “Uniq” cepurei!

Foto avots: http://uniqcepures.lv

Grupas “Instrumenti” koncertu sērija “Palladium” koncertzālē

Procrastination ir koncertu sērija, kas novembra otrā pusē piedzīvos savu uznācienu koncertzālē. Grupas mūziķi sola koncertu pārvērst par aizspoguliju un rotaļāties ar visām cilvēku maņām. Lai iedvesmotos “Instruments” koncertam, aplūko video.

Foto avots: http://cityoutvilnius.lt

Kino filmām gada bagātākais mēnesis

Ja oktobris bija piepildīts ar pārsteidzoši daudz jaunām un interesantām filmām, tad novembris pilnīgi noteikti ir pasludināms par gada kino mēnesi. Īss ieskats, mūsuprāt, interesantākajās filmās, kuras ir vērts redzēt.

“Piektā vara” – filmas pamatā patiesi notikumi par tīmekļa “WikiLeaks” radītājiem Džulianu Asandžu un Danielu Domšaitu – Bergu. Filma pārsteidz ar precīzo atainojumu un objektivitāti.

“Gravitāte” – aizraujošs trilleris par kādas kosmonautes izglābšanos kosmosā. Pēc filmas noskatīšanās paliek sajūta, ka patiešām ir pabūts kosmosā.

“Ir laiks” – vēl viena romantiskā filma, kurā aktrise Reičela Makadamsa iepazīstas ar vīrieti, kurš var ceļot laikā.

“Tors: tumsas karaļvalsts” – kurš gan spēj turēties pretī Krisa Hemsforda spēkam un Natālijas Portmanes dailei.

“Kerija” – klasiskā Stīvena Kinga šausmu stāsta ekranizācija par netipisku meitenei Keriju.

“Kapteinis Filipss: Somālijas pirātu gūstā” – filma uzņemta pēc 2009. gada notikumiem pie Somālijas karstiem, kurā galvenajā lomā iejuties Toms Henks.

“Bada spēles: Spēle ar uguni” – uzvaru guvušajai Ketnisai atkal jādodas Arēnā un jāpierāda sava gudrība un izveicība.

“Advokāts” – lieliskais aktieru ansamblis – Penelope Krūza, Havjērs Bardems, Brets Pits, Kamerona Diaza un Maikls Fasbenders atklāj, kā izvēršas mierīgu cilvēku dzīve, kad viņi nolemj iegūt no tās vēl vairāk.

Foto avots: http://imdb.com

Pastāsti draugiem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *