Personības / 30. jūnijs, 2015

Mīlestība un kāzas Daces Miezītes pasaulē

Kā zināms, Dace Miezīte ir Latvijā pirmās Kāzu Aģentūras dibinātāja, tāpēc tieši pašā kāzu sezonas karstumā uzdevām viņai pāris jautājumus par šo mūžam aktuālo tēmu.

Sākumā mazliet par Daces pašas kāzām… Interesanti, ka tās izvērtušās tādas, kā vēlējās Daces vīrs, un varbūt tieši tāpēc, ka pašai Dacei mīlestība ir iekšējais miers!

Ja vienam no pāra ir būtiskas lielas kāzu svinības ar radiem un draugiem, tad otram ieteicams piekāpties. Kā es jokojos: „Kāzu vēlmes jāpiepilda, lai nav otrreiz jāprecas!” Tāpēc mums bija jautras divu dienu svinības ar dzīvo mūziku, vakara vadītāju un daudz viesiem! Mans vislielākais pārsteigums bija tas, cik daudz man nozīmēja un joprojām manās atmiņās ir laulību ceremonija, kuru vadīja mācītājs Lindards Rozentāls un pirmā kāzu deja, kad bija fiziski nereāla sajūta – atrodos 10 cm virs zemes un lidoju kopā ar vīru, draugu un radu ieskauta. Absolūts gaismas pieliets brīdis, kad jutu enerģiju, kura mūs apvieno un to enerģiju, kura nāk no viesiem.

Pati kāzu aģentūra gan vēl dibināta krietni pirms Daces pašas laulībām, pirms veseliem 12 gadiem, kad Latvijā vēl nebija šāda pakalpojuma. Ideja bijusi kolektīva un radusies reklāmas aģentūrā, kurā Dace tolaik strādājusi. Tāpēc interesanti vai viss tiešām ir tik rožaini kā šķiet no malas, jo kāzu organizēšana šķiet tāda ļoti skaista nodarbošanās ar pozitīvu nokrāsu?

Jā. Pieļauju, ka katram tas „rožainums” ir cits. Man pozitīvas emocijas sagādā iepazīt pāri, sajust viņu kāzas, kopīgi tās plānot un kāzu dienā rūpēties, lai pārim un viesiem šī diena ir tāda kā pāris ir vēlējies.

Interesanti un līdz ar to pozitīvi tas ir tikmēr, kamēr profesionāli audz. Es jau vairākus gadus pati nedaru visus pirms kāzu sagatavošanās darbus, tos dara komanda. Visu laiku izglītojos, lai augtu, attīstos, lai nodrošinātu labāku servisu klientiem, labākus nosacījumus darbiniekiem. Vīrs ir jau padevies un neprasa, kad es beigšu mācīties, man tas ir nebeidzams process, kā rezultātā arī uzņēmums tiek pastāvīgi attīstīts.

 natalija_nizars_006

Vai kāzu svinību pasaulē arī ir kādas tendences, kas kādā konkrētā laika posmā ir modē? Kas modē šosezon?

Latvijā modē  ir būt pašam, meklēt sevi, kā rezultātā aktuālas ir gan klasiskās, elegantās kāzas, gan dažādas kāzu tēmas. Jau iepriekšējos gados daži pāri vēlējās kāzas, kurās būtiski parādīt viņu mīlestību pret Latviju. Tas nenozīmē 7 tiltus, vai citas kāzu tradīcijas. Šādas kāzas ir skaistas, elegantas, bet ar ietvertu jēgu atsevišķās darbībās, kuras pāris izjūt kā savējās un katram tās ir citas.

Tas, ko atspoguļo internets: pasaulē modē ir gan klasiskās, elegantās kāzas, gan DIY (dari pats) kāzas, gan tematiskās kāzas, piemēram „Lauku stila kāzas”, „Taureņu kāzas” „Militārās kāzas” u.c.

Esmu bijusi kā viesis „Lauku stila kāzās”, kur līgavainis pats  savās mājās kalna galā cēlis stiklotu nojumi, taisījis galdus, solus, saimnieces uz galdiem salika margrietiņas. Visas segas, kas mājās, ērtākai sēdēšanai saliktas uz krēsliem. Tādās kāzās ir patiesums, un viņi to darīja, tāpēc, ka tādi ir, nevis tāpēc, ka tas ir modē.

Ir būtiska nianse, ka mēs viegli pamanām atšķirīgo un netradicionālo, tāpēc arī rodas sajūta, ka ir daudz šādu kāzu. Tomēr ja pajautātā svinību vietām, tad pamatā kāzās ir klasiska.

„Kāzu Aģentūrai” 30% no kāzās viens no pāra ir citas tautības. Latviešu kāzās bieži ir viesi no citām valstīm. Pamatā studijās vai darbā iegūtie draugi. Rezultātā mums bieži ir „pēdas” no citu valstu kāzām, kur mūsu pāri bijuši kā viesi. No tā izejot, teiktu, ka modē ir īpaši rūpēties par kāzu viesiem, kamēr pāris ir fotosesijā.

 vita_davis_008

Kur Tu smelies iedvesmu jaunām idejām savam darbam? 

No klientiem! Viņi ir tik krāsaini un interesanti, katrs pāris ir unikāls un tikšanās laikā es uz papīra lapām maziem burtiem (lai viņi neredz) skribelēju savas idejas. Mums ir arī iekšējie standarti kā izzināt pārus, un radīt jaunas idejas visiem darbiniekiem esot kopīgās sapulcēs.

 vita_davis_010

Vai ir kādas kāzas, kas īpaši iespiedušās atmiņā? 

Jāatzīst, ka daudzas. Pieļauju, ka pāri pat nevar iedomāties, cik dziļi viņi manī paliek. Piemēram, tie ir gan 2003., 2004. gan citu gadu pāri, reizēm smaidu, atceroties brīžus no kāzām vai tikšanās ar pāriem.

Kāda, tavuprāt, ir ideālu laulību formula? 

Abas iesaistītās puses apzinās, ciena un respektē otra vajadzības.

santa_un_vilnis_004

Skatoties, cik veiksmīga kāzu organizēšanas biznesā ir Daces komanda, noteikti jānoskaidro, kādām īpašībām tad jāpiemīt labam organizatoram, un izrādās, ka tās ir divas teju neiespējamas lietas.

Labam pasākumu organizatoram jāapvieno sevī divas lietas – viņam jābūt gan radošam, gan labam plānotājām, kas māk rīkoties arī ar finanšu un citām būtiskām lietām. Turklāt, ja kāda no šīm īpašībām ir vājāka, tā noteikti jāatīsta, tāpēc arī nepārtraukti mācos. Nesen esmu absolvējusi Master in International Business RICEBA un tagad mācos individuāli pie biznesa konsultantiem, jo mana stiprā puse vairāk ir tieši tas radošais. Protams, es visu nedaru viena pati un darbi tiek sadalīti komandā, kas kuram labāk padodas. Šobrīd esam 5 darbinieki, taču mums ir ļoti daudz sadarbības partneru, kas nāk talkā, jo komandā ir spēks. Reizēm pāri pat neapzinās, cik daudz darba jāiegulda, lai noorganizētu kāzas, turklāt, lai tās katram pārim būtu unikāls pasākums. Katrs pāris ir savādāks un, protams, atšķiras arī budžeti, tāpēc ir rūpīgi jāseko līdzi tā sadalei, kur ieekonomēt, bet tomēr nezaudēt kvalitāti. Šajā procesā ir tik daudz pozīciju, par kurām cilvēki no malas pat neiedomājas, tāpēc organizējam arī tikai atsevišķas konsultācijas un kāzu lekcijas. Reizēm pat kāzu dienā mums zvana pāri, kas neizmanto mūsu pakalpojumus, bet lūdz palīdzību, kad visi striķi trūkst.

Interesanti fakti no kāzu organizatoru ikdienas:

  • Cik h kāzu dienā strādā koordinators:? 16-22h
  • Cik h visbiežāk kāzu dienā strādā fotogrāfs un video operators? 13-17h
  • Cik iepriekš pāri sāk plānot kāzas? No 1 mēneša līdz pat pusotram gadam.
  • Izsludinot konkursu uz vakanci kāzu aģentūrā, uz vienu darba vietu ir 280 cilvēku.

 monta_rolands_013

Foto: Uģis Brālēns, Gints Janševskis, Justīne Jukumsone-Jukumniece, Renārs Koris

Pastāsti draugiem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *