Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

Mācāmies skrituļot: 6 padomi skrituļslidošanas iesācējiem

Dalies ar šo bloga rakstu!

Skrituļslidošana Latvijā iekaro aizvien lielāku popularitāti, arī pilsētu infrastruktūra kļūst skrituļslidotājiem draudzīgāka, kas pozitīvi ietekmē sporta veida attīstību – tā atzinis Andris Krauja, Latvijas Skrituļslidošanas federācijas prezidents. Daudzi no pilsētu ielās sastopamajiem skrituļslidotājiem šo prasmi apguvuši jau agrā bērnībā, kas ir pateicīgākais laiks, lai spertu pirmos soļus uz skrituļslidām. Tomēr netrūkst arī to, kas iepazinušies un aizrāvušies ar šo sporta veidu jau būdami pieaugušie. Ja esat nolēmis iemācīties pats vai savu atvasi iemācīt braukt ar skrituļslidām, “Rollerblade” bezmaksas skrituļslidošanas skolas trenere Kristīne Cera piedāvā 6 svarīgas lietas, kas jāapgūst ikvienam skrituļslidotājam.

  1. Drošība pirmajā vietā

Svarīgi, uzsākot skrituļslidošanas apmācības un pēc tam dodoties slidot publiskās vietās, ir nodrošināties ar nepieciešamo aizsargekipējumu – ķiveri, ceļu sargiem, roku un elkoņu sargiem. To var iegādāties gan specializētajos skrituļslidošanas un sporta veikalos, gan lielveikalos, to cenu amplitūda ir plaša un katrs var izvēlēties savai rocībai piemērotāko inventāru. Jāņem vērā, ka tie, kas skrituļslidošanā jau ir pieredzējuši, kā piemēram treneri vai tie, kas skrituļo vietās, kur nav aktīva satiksme vai ir lēns slidošanas temps, reizēm var iztikt bez ceļu vai elkoņu sargiem (skat. attēlos), plaukstu sargus gan ir ieteicams lietot vienmēr, jo gadījumā, ja notiek kritiens, plaukstas ir pirmās, kas pieskaras zemei.

Padoms_1

  1. Stāvi stabili

Pirmais, kas tev ir jāapgūst – ērti un stabili nostāvēt uz skrituļslidām. Tas būs noderīgi pirms skrituļslidošanas uzsākšanas, uzklausot instrukcijas, apdomājot nākamo soli vai vienkārši atpūšoties. Kājas jānovieto perpendikulāri viena otrai, ar purngaliem uz āru. Šāda poza ļauj nofiksēt slidas un apturēt tās no nevēlamas slīdēšanas, kā arī palīdz vieglāk spert pirmo soli slidojot.

Padoms_2

  1. Apstājies pareizi

Pirms mācies uzsākt slidošanu, iemācies pareizi apstāties.  Lielākoties skrituļslidām aizmugurē aiz pēdējā  ritenīša ir speciāls bremzētājs, tā saucamā bremze, kuru var aktivizēt ar spēku spiežot bremzes pamatni pret asfaltu.. Bremzes pieskaras asfaltam, tādējādi samazinot ātrumu un beigās apturot kustību vispār. Prasme pareizi apstāties ir nepieciešama, lai spētu izvairīties no iespējamām sadursmēm un kritieniem.

Padoms_3

  1. Pareiza stāja

Lai pirmie spertie soļi skrituļslidošanā būtu stabili un izdevušies, ir jāatceras, ka ceļiem jābūt ieliektiem, mugurai saliektai uz priekšu, nevis pilnīgi taisnai, skatienam jābūt vērstam taisni uz priekšu. Šāda ķermeņa pozīcija palīdzēs vieglāk saglabāt smaguma centru uz priekšu un vieglāk uzsākt kustību, un stabili ripot, kad tas nepieciešams.

Padoms_4

  1. Kustības uzsākšana

Uzsākot kustību no stāvēšanas pozīcijas, jāatstumjas ar labo vai kreiso kāju, tādējādi uzsākot kustību. Lai process būtu vieglāks, palīgā nāk rokas, kuras atvēzējas līdz ar kājām. Pirmo reizi veicot šo kustību, ieteicams pēc katra atgrūdiena kādu gabalu paripot un tad atkārtot kustību.

Padoms_5

  1. Lai kritiens nesāpīgs

Lai arī cik talantīgs jaunais skrituļotājs mīt katrā no mums, tomēr pat labākajiem reizēm gadās nokrist. Uzsākot mācīties slidot ar skrituļslidām, ir jārēķinās, ka var gadīties kritieni un sasitumi. Tādos gadījumos svarīgākais ir iemācīties nokrist tā, lai pats kritiens ir nesāpīgs un risks iegūt traumas – pēc iespējas mazāks. Ja jūtat, ka nespējat noturēt līdzsvaru vai kāda cita iemesla dēļ zaudējat kontroli uz slidām, galvenais ir krist uz priekšu – uz plaukstām un ceļiem. Pirkstus vienmēr izstiept taisnus uz priekšu un maksimāli uz augšu. Uzvilktie aizsargi ir gana izturīgi, lai gan mazinātu triecienu, gan paglābtu rokas un kājas no nobrāzumiem un sasitumiem.

Padoms_6

Skrituļslidošana ir sporta un aktīvs brīvā laika pavadīšanas veids, kas sagādā prieku gan pieaugušajiem, gan bērniem un svarīgi – ar to var nodarboties visa ģimene kopā. Uzsākot skrituļslidošanas apmācības, iepriekš minētie seši punkti ir tikai pats pamats skrituļslidošanā, kam klāt nāk papildu nianses, tādas kā griešanās, šķēršļu apbraukšana un pat braukšana atmuguriski. Lai to apgūtu ir ieteicams uzticēties profesionāļiem un apmeklēt skrituļslidošanas nodarbības pie pieredzējušiem treneriem. Līdz 23.jūlijam uz t/c “Spice” daudzstāvu stāvvietas 5.stāva norisinās “Rollerblade” bezmaksas skrituļslidošanas skola, kur laipni gaidīti gan gan iesācēji, gan jau pieredzējuši skrituļslidotāji. Vairāk informācijas: www.maratoni.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.