1. attēls

PERIOD TRACKER

Aplikācija, kas ļauj sīki un smalki iedziļināties sava ikmēneša cikla notikumos. Katra perioda sākumā jānospiež poga aplikācijas sākumskatā, atzīmējot, kad sākās pēdējais periods. Tas ļauj kalendārā sekot līdzi auglīgajām dienām, ovulācijai un uzzināt, cik dienas atlikušas līdz nākamā perioda sākumam. Kalendārs aprēķina vidējo iespējamo ciklu nākamajiem trim mēnešiem. Papildus „Period Tracker” ir iespējams atzīmēt, kad ir sākušās un beigušās mēnešreizes, kad ir bijusi tuvība, izvēlēties dažādus simptomus, noskaņojumu un veikt piezīmes, kas var noderēt, kad dosies pie ārsta. Aplikācija ir noderīga visām tām meitenēm, kam ir neregulārs cikls un kas vēlas ilgtermiņā izdarīt secinājumus par tā norisi. Es šo aplikāciju izmantoju viena būtiska jautājuma noskaidrošanai – vai ceļojuma laikā man būs mēnešreizes? Izpaliek dienu skaitīšana uz papīra.
Pamatversija ir bezmaksas, „Deluxe” maksā Ls 1,03.

2. attēls

HAZE

Haze ir laika ziņu aplikācija. Uzzināt tuvāko dienu laika prognozi var neskaitāmās aplikācijās, taču “Haze” atšķiras ar savu augstas kvalitātes dizainu un ērto lietojamību. “Haze” aplikāciju es lietoju visbiežāk no visām, jo man patīk katru dienu sagatavoties pirms dodos ārā no mājas. Es uzzinu, vai ir jāvelk gumijas zābaki un jāņem līdzi lietussargs, vai arī saulesbrilles būs mans šodienas aksesuārs.
Maksā $ 0,89.

3. attēls

YOUR MAN REMINDER

Bieži dzirdēts, ka pārmaiņas krūtīs pamata mīļotais vīrietis, nevis sieviete pati. Acīmredzot tas ir arī iemesls, kādēļ radīta šāda aplikācija. „Your Man Reminder” var izvēlēties simpātisku vīrieti, kas atgādinās, lai tu pārbaudi savas krūtis, turklāt sniegs padomus, kā pareizi jāizmeklē krūtis. Varēsi izlasīt par dažādām krūts vēža pazīmēm un simptomiem. Aplikācijā iekļauta arī iespēja nosūtīt draudzenei personalizētu atgādinājumu par krūšu izmeklēšanu.  „Your Man Reminder”  esmu guvusi vērtīgu informāciju un tagad savām krūtīm pievēršu lielāku uzmanību.
Bezmaksas.

4. attēls

SHAZAM

Shazam ir viena no visu laiku labākajām aplikācijām viedtālrunī. Ja Tev tās vēl nav, tad ir pienācis pēdējais brīdis, lai to instalētu savā telefonā. Katram ir gadījušies šie divi brīži dzīvē: 1) Tu dzirdi kādu pazīstamu dziesmu, bet nevari atcerēties, kas tā ir; 2) Tu dzirdi superlabu dziesmu, bet Tev nav ne jausmas, kas tā ir. Abos šajos gadījumos izglābj „Shazam”. Šķiet pat neticami, ka mūsdienās to ir reāli izdarīt. Dziesmas noteikšana nav vienīgā funkcija, pārējās vari aplūkot pie aplikācijas apraksta veikalā. Man patīk funkcija – pazītās dziesmas nosūtīšanu uz e-pastu un dalīšanās ar to sociālajos tīklos.
Bezmaksas.

5. attēls

PIGGIE

Naudas uzskaites aplikācija, ar kuras palīdzību var sekot līdzi saviem ieņēmumiem un izdevumiem. Savadot visus izdevumus, ir iespēja norādīt, par ko tie veikti, kas rezultātā sasummējas. Tādējādi dienas, nedēļas, mēneša un pat gada griezumā var procentuāli izsekot līdzi, kādām kategorijām tiek tērēta nauda. Tā kā es šādu uzskaiti veicu ekselī, tad „Piggie” šķiet vienkāršota un vizuāli izteiksmīgāka iespēja darīt to pašu. Turklāt savas piezīmes varu veikt jau veikalā uzreiz pēc pirkuma, un nav jākrāj čeki, lai to atliktu uz vēlāku laiku.
Pamatversija ir bezmaksas, „Piggie Plus” maksā $ 2,58.

6. attēls

THUMB

Thumb ir aplikācija tiem, kam patīk pļāpāt un diskutēt. Nezini, vai Tavas jaunās kurpes ir gana stilīgas? Pajautā! Gribi zināt, vai ir vērts iegādāties grāmatas „Fifty Shades of Grey” trešo daļu – pajautā! Tu vari pievienot dažādus jautājumus un saņemt atbildes, kā arī vari ar savu viedokli palīdzēt citiem noskaidrot atbildes. Kas šajā aplikācijā ir pārsteidzoši – uz savu jautājumu nekavējoties dažu minūšu laikā patiešām saņemsi neskaitāmas atbildes. Pārbaudīts! Uzdevu citiem aplikācijas lietotājiem jautājumu, vai viņiem patīk joga, un dažu sekunžu laikā saņēmu viņu vērtējumu un komentārus.
Bezmaksas.

7. attēls

DIAGNOSCOPE

Šī aplikācija ir kā Tavs personīgais ārsts – izvēloties atbilstošus simptomus kādai savai iespējamai kaitei, vari pati sev noteikt diagnozi. Protams, cik nopietni to uztvert, ir katra paša ziņā. Aplikācija analizē Tevis norādītos simptomus un izdara pieņēmumu par kādu konkrētu slimību. „Diagnoscope” ir izstrādājusi Pamukales universitāte, apkopojot vairāk nekā 500 simptomu. Aplikācija arī norāda, pie kura speciālista būtu jāvēršas pēc palīdzības katrā konkrētajā gadījumā. Lai lietotu šo aplikāciju, ir jābūt vismaz 17 gadus vecam. Ar „Diagnoscope” es vairāk eksperimentēju nekā uztveru nopietni. Man patīk iegūt informāciju, kas dažādām slimībām ir raksturīgs.
Bezmaksas.

8. attēls

FLIPBOARD

Ja Tev, tāpat kā man, nepietiek laika skatīties visus ziņu portālus, lai izsekotu līdzi katru dienu notiekošajam, tad „Flipboard” Tev lieti noderēs. Pirms aplikācijas lietošanas atzīmē interesējošās tēmas un skaties jaunumus no dažādu portālu virsrakstiem. Sanāk tāds personalizēts žurnāls. Reģistrējot arī savus sociālo tīklu kontus, vari vienuviet sekot līdzi visām draugu aktivitātēm. Man īpaši patīk, ka sīkrīks ataino nevis garus tekstus, bet gan bildes.
Bezmaksas.

9. attēls

SOLITAIRE

Solitaire ir vecā labā spēlīte, kas bija (varbūt joprojām arī ir?) pieejama Windows datoros. Biju patiesi priecīga, kad pamanīju „Solitaire” aplikāciju vidū. Uzreiz tāda nostalģija, un sen arī nebija spēlēta. Labs izklaides veids, kad ir jāgaida rindā vai kā citādi jānosit laiks. Aplikācijai ir vairākas papildu iespējas – dažādi foni un kāršu krāsas, statistika, skaņas un pat var izvēlēties savu izkārtojumu gan labroči, gan kreiļi.
Bezmaksas.

10. attēls

BUBBLE SNAP

Jūti, ka kārtējo reizi dusmu bumba veļas, bet nezini, kā ātri mazināt nevēlamās emocijas? „Bubble Snap” ir lielisks stresa noņēmējs. Kādreiz bija stilīgi spaidīt gaisa burbuļu plēves – tagad to pašu var darīt aplikācijā. Lai interesantāk, vari izvēlēties trīs dažādus burbuļu izmērus. Kad nākamreiz dusmosies, Tev būs iespēja likt lietā „Bubble Snap”.
Bezmaksas.

Foto: Mia.lv, Chic*ka