Radošas idejas / 1. jūnijs, 2015

Dārza mēbeles no koka paletēm

Radoša ideja un pamācība soli pa solim kā izgatavot gaumīgas dārza mēbeles no koka paletēm. Skaisti, lēti un tā kā nevienam - unikāli!

Sarakstoties ar draudzeni, kas pašlaik mitinās Norvēģijā, nebeidzu jūsmot par viņas radošajiem darbiem. Viņas jaunākais šedevrs – dārza mēbeles no koka paletēm – izskatās tik gaumīgi, ka lūdzu viņai par to tapšanu uzrakstīt jums, mīļās lasītājas! Domāju, ka šis raksts noteikti nebūs vienīgais, tāpēc ar prieku iepazīstinu jūs ar Inesi un viņas rokām darinātajiem darbiņiem!

 

Esmu cilvēks, kam patīk darināt ar rokām. Manuprāt, viss, kas veidots ar rokām, ir kaut kas īpašs un īpašs tāpēc, ka taisīts ar mīlestību. Tad lietai tiek piešķirta īpaša vērtība un kāpēc gan pirkt, ja var uztaisīt pats!? Tā radās mana ideja par dārza mēbelēm no Eiropaletēm jeb Eur paletēm.

Darbam nepieciešams:

  • 6 gb. EUR paletes (Ir dažāda izmēra un veida paletes, bet es izmantoju tieši EPAL jeb EUR paletes)
  • Neliels krāsošanas rullītis (manējais bija 11cm) un otiņa (lai aizkrāsotu grūti aizsniedzamās vietas)
  • 5l baltas eļļas krāsas, speciāli ārtelpām
  • Cimdi un ērts apģērbs
  • Vēlme, laiks, mīlestība un pacietība

Kopējās izmaksas Latvijā varētu būt ap 50.00 EUR.

Nokrāsot vienu paleti man aizņēma aptuveni 50 min- 1h. Process darbietilpīgs un nav no vieglajiem, tāpēc atzīšos savas paletes krāsoju veselas trīs dienas, bet tas noteikti bija un ir tā vērts.

Sākam!

Noklājam virsmu, uz kā stāvēs palete ar avīzi vai plēvi tā, lai esam drošas, ka krāsa, kas pilēs no otiņas vai paletes nenotecēs un nenosmērēs virsmu. Iesaku pielīmēt avīzes ar skoču!

Ja ir iespēja un platība, uz avīzēm liekam visas paredzētās paletes, ja vietas nav tik daudz – darbojamies pamīšus, pāris nokrāsojam, nožāvējam un tad ķeramies pie nākamajām. Divas paletes, kuras paredzētas kā muguras atzveltnes, es krāsoju gan no iekšpuses, gan ārpuses. Principā, kur bija sajūta, ka kaut nedaudz varēs redzēt nenokrāsotu virsmu, tad krāsoju to ciet.

Galdiņam izmantoju mazās paletītes 59x80cm, ja tādas neatrod, tad mierīgi var nozāģēt EUR paleti, cik vien lielu vai mazu nepieciešams.

 

Tad, kad viss nokrāsots atliek pacietīgi gaidīt, kad viss pienācīgi nožūs. Krāsa žuva aptuveni divas dienas, bet man te Norvēģijā nebija īpaši silts laiks, tikai aptuveni +12 grādi saulē, tāpēc iespējams, ka Latvijā vasaras saulītē, tās nožūs ātrāk.

Protams, pirms sākt darboties ar paletēm tālāk, jāpārbauda vai krāsa labi izžuvusi un, sēžoties uz tām, nesagaidīs pārsteigums.

Kad paletes sausas, sākam būvēt :) Es savas dārza mēbeles liku pret terases sienu, tāpēc viss stāv savās vietās tāpat bez jebkādas skrūvēšanas vai līmēšanas, taču, ja mēbelēm nav paredzēts atbalsts, tad gan būs jāņem talkā naglas un āmurs.

Kad mēbeles saliktas, piepērkam spilvenus, sedziņas, matracīti, vai ko nu sirds labāk vēlas. Par pamatni uz kā sēdēt, es izvēlējos paralonu, kas pārdodas kā visparastākais matracis, uzšuvu viņam pārvalku un gatavs! Lai šo atpūtas stūrīti padarītu vēl omulīgāku un romantiskāku, izdekorēju to ar gaismas virtenēm. Ak, jā – tā kā nevēlējos aizsegt logu, kas atrodas blakus manam atpūtas stūrītim, vienu no atzveltnes paletēm apzāģēju un sanāca vēl oriģinālāks dizains ar galdiņu paroceņa vietā!

Voilà! Dārza mēbeles gatavas!

10

12

Sākam baudīt!

 

 

Lai veicās!

 

 

 

by Inese Stiģe

Pastāsti draugiem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *