Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

6 ieteikumi sevis pilnveidošanā

Dalies ar šo bloga rakstu!

Sevis pilnveidošanas plāns ietver tādas lietas kā pareiza domāšana, darbību veikšana un ticība noteiktām lietām. Te nu būs 6 ieteikumi kā iesākt sevis pilnveidošanas procesu

fotogrāfs

foto: Edgars Kalniņš

Domāšana

Novērtē un pieņem to, kas tev ir

Ir ļoti viegli dzīves burzmā zaudēt skatu uz lietām un sasniegumiem, kas jau ir tavā dzīvē. Mūsdienu pasaulē visi lielās ar saviem dzīves labumiem. Bez vajadzīgās pašapziņas daudzuma ir  viegli zaudēt savu īsteno vērtību, jo salīdzinājumā ar citu sasniegumiem, tavējie var likties pavisam niecīgi, un tā rezultāta tu sāc pamanīt lietas, kuru nav!

1. ieteikums:

Pieraksti, pēc savām domām, pagājušā gada labākos un spilgtākos notikumus, labākos sasniegumus profesionālajā sfērā un personīgos sasniegumus.

Saproti, kas tiešām ir nozīmīgi un svarīgi

Bieži vien mēs balstāmies un vadāmies pēc vēlmēm un vajadzībām, kas mums ir aktuālās noteiktā dzīves periodā, lai kļūtu par tādu cilvēku, par kādu mēs vēlamies kļūt, kā, piemēram, „es gribu saņemt paaugstinājumu darbā”, „man ir vajadzīga lielāka māja” u.c. Un visu šo, it kā, svarīgo vēlmju vidū mēs bieži vien zaudējam skatu uz īsteni svarīgām lietām. Svarīgākas lietas, plāni un vēlmes tiek nospiestas ar tā sauktajām momentālajām vēlmēm, un tā rezultātā skats uz lietām, kas tiešām varētu novest pie reāliem sasniegumiem, tiek aizmiglots.

2. ieteikums:

 Ir jātiek skaidrībā ar to, kas ir tava stiprā puse, kas varētu būt tavu sasniegumu atslēga, piemēram, labsirdība, izpalīdzība utt. Tas ir katra cilvēka pienākums izcelt savas labākās īpašības un ļaut sev justies laimīgam.

fotogrāfs

foto: Edgars Kalniņš

Darbība

Apgūsti jaunas prasmes

Sabiedrībā beži vien valda maldains uzskats, ka pieauguši cilvēki ir pārāk veci pārmaiņām. Domā, kā vispār var izbrīvēt laiku jau tāpat pārslogotā un aizpildītā dienas plānā? Vai arī vari uzskatīt, ka nav nekādas vajadzības apgūt neko jaunu. Ar šādu domāšanu apstādini savu iekšējo pasaules augšanu, pilnveidošanās procesu un mazini tā vērtību, kā arī ietekmē savus darba biedrus un savu darbu vispārīgi.

3. ieteikums:

Lai palielinātu savu personīgo vērtību ir jāapgūst jaunas iemaņas, tās varētu būt saistītas ar tavu pašreizējo darbu. Ir jāveic pirmais solis, un iesākumam ir jāizveido 12 mēnešu plāns tieši sava mērķa sasniegšanai. Protams, visa šī ilgā procesa laikā tava uzmanība var tikt novērsta uz citām lietām, bet tev priekšā būs plāns. Kā arī vairākumu savas dienas laika pavadi visdrīzāk mašīnā, darbā utt., tāpēc labs risinājums tam ir fiziskās aktivitātes, kas uzlabo gan fizisko, gan garīgo labsajūtu.

4. ieteikums:

 Esi aktīvs! Darbojies! Celies, ej un dari! Ko tev patīk darīt vislabāk? Skriešana, dejošana, aerobika, slēpošana, peldēšana, riteņbraukšana. Tā ir tava izvēle. Piedod savai ikdienai kaut mazumu veselīga dzīvesveida.

fotogrāfs

foto: Edgars Kalniņš

Ticība

Paredzi un iedomājaties laimi visās tās formās

Kad ikdienā tev ir saskarsme ar darbu, biznesu un spriedzi, ir ļoti viegli zaudēt balansu un ielaist sevī nekontrolējamu baiļu un uztraukuma sajūtu. Tas varētu attiekties uz jebko – jauns boss, jauns darbs, sanāksme, ģimene utt. Mums bieži vien ir tieksme pārdomāt galvā visus notikumus uz priekšu un atkārtot šo domu atkal un atkal, un bieži vien šis paradums noved visu pie vienas lielas katastrofas. Tas ir tieši attiecināms uz nepamatotu uztraukumu par nākotni, un tā rezultātā mēs zaudējam tagadnes sajūtu un laiku, ko mēs varētu ieguldīt pozitīvo domu veidošanā un praktizēšanā.

5. ieteikums:

Tā vietā, lai uztrauktos par nākotnes notikumiem, domā pozitīvi. Katru reizi, kad sāc uztraukties par to, ka kaut kas varētu noiet greizi, vienkārši aizvieto šīs domas ar pozitīvām domām un iedomājies pozitīvu situācijas iznākumu.

Ļauj labām lietam notikt

Cik daudz laika tu pavadi, lai tikai tiktu tālāk no tā, ko nevēlies? Tu varbūt neredzi dzīvi tieši tā, bet vairākums cilvēku pieņem lēmumus ar domu, lai viņi nenonāktu situācijās, kas viņiem liktu justies nekomfortabli un, lai viņiem nevajadzēt saskarties ar lietām, ko viņi nevēlās.

6. ieteikums:

Esi atvērta pozitīvām pārmaiņām. Ej pretī lietām, kas sniegs labumu un iekšējo pilnveidošanos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.