Bruņinieku iela 75d, Rīga
Pirmdiena - Svētdiena: 10:00 - 20:00

3 izplatītākās kļūdas ādas kopšanā

Dalies ar šo bloga rakstu!

Skaistumkopšana un vesela āda ir aktuāls temats jebkuram cilvēkam. To lieliski pierāda arvien augošā skaistumkopšanas industrija, kas ik gadu piedāvā jaunus un revolucionārus līdzekļus, kas atrisinās visas mūsu problēmas. Diemžēl, lielais kosmētikas produktu un procedūru piedāvājums, kas tiek lietots bez izpratnes par ādas darbību, nodara vairāk ļaunuma nekā labuma.

Estētiskās medicīnas un lāzerkosmetoloģijas klīnikas “Panacea Pro” ārste un kosmetoloģe Ludmila Stavro – Freiberga stāsta: „ Pēdējo gadu laikā varu nepārspīlējot teikt – 90% no maniem pirmreizējiem klientiem nāk ar jutīgas ādas pazīmēm, kas ir radušās nepareizas ādas kopšanas rezultātā. Mums visiem ir pieejams liels informācijas daudzums par skaistumkopšanu. Mēs lasām rakstus, skatāmies reklāmas un runājam ar draudzenēm, un mums šķiet, ka mēs zinām, kas mums kaiš. Klienti nāk ar pašu uzliktām diagnozēm, kuras ir centušies risināt pašrocīgi, tomēr problēma ir kļuvusi tikai lielāka.”

10437227_10203231263655732_1924866383_n

Foto avots: @Christopher Weidlich/ Corbis

1. Pārmērīga ādas kopšana

Ir grūti noticēt, ka kopšana var kaitēt, bet patiesība ir tāda, ka labāk ādu ir nekopt vispār, nekā kopt to nepareizi. Ādas galvenais uzdevums ir aizsargfunkcija. Tā pati zina, kas jādara, lai pasargātu organismu no nelabvēlīgiem mikroorganismiem. Tomēr, ja mums ir kāds iekaisums, pumpas, ja vasarā pastiprināti svīstam, tad gribās seju mazgāt biežāk. Labākajā gadījumā mēs to izdarām tikai ar ūdeni, bet, ja āda ir sataukojusies, nereti talkā tiek ņemtas ziepes. Un tā sākas nākamā kļūda.

2. Ādas mazgāšana ar sārmiem

Sārmi ir jebkuras ziepes, putas vai gēli, ko izmantojam mazgāšanai. Ādai ir savs skābuma līmenis, kas nodrošina, ka tajā nevar dzīvot un vairoties nelabvēlīgie mikroorganismi. Sārmi šķīdina mūsu ādas tauku aizsargslāni, izbojā ādas skābuma līmeni un līdz ar to iznīcina ādas aizsargspējas. Pirmajos mirkļos šķiet, ka āda jūtas un izskatās ļoti labi un ir tīrības sajūta, bet patiesībā āda ir šokā un steidzami sūta tauku dziedzeriem informāciju, ka ir nepieciešams saražot vairāk taukus. Līdz ar to āda taukojas vairāk, mums rodas vēlme to mazgāt biežāk, un mēs esam uzsākuši nepareizas kopšanas cīņu, līdz viens no mums uzvar. 90% gadījumu „uzvarējuši” būsim mēs, un iedzīvosimies sausā, atūdeņotā ādā ar jutīgas ādas pazīmēm.

3. Ādas pakļaušana kairinājumiem

Nereti mēs neaizdomājamies, ka šķietami pierastas lietas mūsu sejas ādai ir liels kairinājums, no kuriem to būtu nepieciešams pasargāt. Lielākie ādas agresori ir:

Saule

Gan karstā vasaras saule, kuru mēs tik ilgi esam gaidījuši, gan solārija lampas. Sauļošanās ādā izjauc līdzsvaru, un to ir nepieciešams aizsargāt ar speciāliem UV filtru krēmiem.

Ādas berzēšana

Pārāk bieži lietoti pīlingi un skrubji, kurus tik ļoti esam iecienījuši, ādai nodara to pašu, ko jau minētie sārmi. Tie iznīcina ādas rūpīgi veidoto aizsargslāni, un ilgtermiņā āda nepagūst sevi aizsargāt no atūdeņošanās, svešajiem mikroorganismiem  un atjaunot līdzsvaru.

Stress, nepilnvērtīgs miegs, taukaina pārtika, alkohols

Šis ir vecais labais stāsts par to, ka mūsu veselība un skaistums ir vienoti, un, lai saglabātu savu skaistumu, ir jādomā par aktīvu dzīvesveidu, atpūtu un sabalansētu uzturu. Kā nu kuram mums tas izdodas, bet ir svarīgi, ka mēs vismaz apzināmies, kādēļ pēc trakajām vasaras ballītēm vai pēc saspringta projekta mūsu seja ir tāda, kāda tā ir.  Lai vai kā, ja nesanāca noturēties rāmjos  pirmīt, tad vismaz atceries iziet garā pastaigā un dzert daudz ūdens pēc tam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.